גן לא ממוגן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אסנת

  נשלח ע"יאסנת 09:53, 27 ביולי 2014

  שלום, הגן הפרטי של בתי בת השלוש שנמצא בפתח תקוה אינו ממוגן. אין ממ"ד ואין מרחב מוגן. הגננת טוענת כי בינואר ביצע פיקוד העורף בדיקה בגן ומצא קיר אחד בודד שאפשר להצמד אליו במקרה חירום. אי לכך , אנו לא שולחים את הילדה כבר שלושה שבועות לגן - מאז התחיל המבצע צוק איתן. אני ובעלי עושים תורניות של ימי חופש ביחד עם הסבא והסבתא ע"מ להשאר איתה בבית. עיריית פתח תקוה פנתה לכל הגנים הפרטיים הלא ממוגנים והציעה חלופות כגון: בתי ספר ומתנסים בהם יש מרחב מוגן - אך הגננת החליטה שאין צורך, שהקיר בגן מספיק. הודעתי לה היום שאנו מוציאים את הילדה מהגן, היות ואין מיגון וכי אנו דורשים את שכר הלימוד של מחצית יולי + אוגוסט חזרה. הגננת מסרבת בכל תוקף וטוענת שמבחינתה הגן פועל ועל כן לא תחזיר את התשלומים ואם נבטל את הצק של אוגוסט - תפנה להוצאה לפועל. אבקש את עצתכם - האם לא מגיע לנו החזר היות והילדה לא מגיעה לגן כי הגן לא ממוגן?! מה עלי לעשות?

  השב
 • 21:11, 27 ביולי 2014

  אם יש הוראה של פיקוד העורף שאסור להפעיל את הגן, אז את צריכה להתייחס לתקופה הזו כאילו הגן אינו פועל. לעומת זאת, אם אין הוראה כזו והגן פועל, תצטרכי לשלם גם אם לא שלחת את הילדים שלך לגן.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.