• 24 בדצמבר 2014

  FATCA

  שלום,
  אשתי אזרחית ארה"ב, עלתה לישראל בגיל 8 חודשים ולא חזרה/ביקרה שם מאז ועד היום, אין לה נכסים או חשבונות בארה"ב או במדינה אחרת מלבד ישראל.

  לפני כשנה היינו בבנק (ברשותנו חשבון משותף) לפעולה של העברת כתובת לאחר מעבר דירה ושם אמרו לנו שהם לא יבצעו לנו פעולה זו וכל פעולה משמעותית אחרת והודיעו לנו שהבנק עלול להקפיא לנו את החשבון בתקופה הקרובה עד שאשתי תחתום על טפסי ויתור סודיות מול רשויות המס בארה"ב ותמסור להם את ה Social security number שלה.
  מכיוון שאשתי לא קיבלה SSN בארה"ב, היא היתה צריכה להתחיל תהליך ארוך של הוצאת SSN ובימים האחרונים היא קיבלה אותו. עכשיו כאשר הוא ברשותה רצינו לדעת מספר דברים לפני שאנו ניגשים לבנק להמשך התהליך:

  א. האם באמת אשתי מחויבת לחתום על ויתור סודיות מול רשויות הבנק בארה"ב ולמסור לבנק את ה SSN שלה, והאם הבנק באמת יכול להקפיא לנו את החשבון או למנוע מאתנו לבצע פעולות בחשבון במידה ואשתי לא תחתום ולא תמסור להם את ה SSN שלה?

  ב. האם יש לנו סיבה לחשוש ממשהו במידה ואשתי חותמת על הטפסים ומוסרת את ה SSN שלה?

  ג. אשתי מעולם לא הגישה דוחות מס לארה"ב (לא היתה מודעת שזה חובה ורק אחרי כל הסיפור הזה נודענו לזה), האם זה בעייתי מבחינתה ומה אפשר לעשות בעניין במידה וכן?

  24 בדצמבר 2014
 • 25 בדצמבר 2014

  FATCA

  שלום אבי,
  א. חתימה על W9 בבנק אינה חובה. הבנקים מציגים זאת כחובה אולם זו לא חובה. כמו כן, הבנקים באת מקפיאים חשבונות למי שלא חותם אולם פעולה זו אינה חוקית, כך גם קבע בית המשפט לפני כחצי שנה.
  ב. על מנת דעת אם יש לכם סיבה לחשוש אנו זקוקים ליותר מידע אולם, בהתחשב רק במידע לעיל, אין לכם ממ לחשוש ואתם יכולים לחתום .
  ג. אין העיה, ואגב אישתך לא מחוייבת להגיש דוחות לארה"ב פרט לדיווח על טופס W9.

  בכל נושא אנו נשמח לייעץ.

  בהצחה

  25 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?