למה עורכי דין בדיני משפחה הם כל כך אגרסיבים? - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 23:57, 19 בפברואר 2013

  האם עורכי דין בדיני משפחה - שעוסקים בדיני נפשות - לא חושבים שבתביעות גירושין מי שמפסיד זה בני הזוג ומי שמרוויח אל עורכי הדין בלבד. הגיע לעשות סדר בכל נושא דיני המשפחה.

  השב
 • 09:45, 22 בפברואר 2013

  תמיד כדאי לפני שניגשים לביהמ"ש שהורס לחלוטין יחסים - ויחסים בין בני זוג שהיו עדיין אלה יחסים נמשכים. השיטה עצמה (של השפיטה) גורמת לכך שהצדדים מקצינים עמדות ובדמוניזציה של הצד השני ובהאדרת הצד שלהם, כך הם חושבים שהשופטים יאהבו אותם. התוצאה שאם מגיעים לביהמ"ש לא מצליחים לסיים את המו"מ, עו"ד גובים כספים מיותרים, היחסים נהרסים, ואחד כביכול "מנצח" לעומת השני ש"מפסיד". והיחסים מגיעים לעיתים למקומות קשים ובלתי הפיכים.לכן לפני שקופצים ישר להליך של בית המשפט - שהוא קיצוני ואכזרי - כשצד אחד "צודק" והשני כביכול - לא (רק כביכול) הרי שיש דרכים אלטרנטיביות דרכי ביניים שאפשר לקדם הליכי מו"מ- כי ביהמ"ש הורס יחסים. לעיתים כדי לשקם יחסים (ולא שבני הזוג יחזרו - אלא פשוט שתהיה הידברות אמיתית וכינה ביניהם להמשך היחסים החדשים - בניפרד.. יחסים שימשכו כל חייהם) הרי יש לפנות לדרכים אלטרנטיביות - ומגשר חכם שיודע להוביל את המסוכסכים בתהליכים של מודעות (איפה יש דבר כזה בבית המשפט?) שפגיעה בצד אחד על חשבון השני - היא פגיעה ביחסים ובאמון ואין זה באמת ניצחון מלבד ה"ניצחון" של עוה"ד שלמעשה לא רואה ולא מסתכל על היחסים של בני הזוג לטווח ארוך - אלא מטרתו להביא להכרעה "כאן ועכשיו "( מה שלא קורה תמיד) והמושגים של "מלחמה" ו"ניצחון" הם מושגים שלא מאפיינים יחסים מתמשכים - אלא פוגעים בחיי בני הזוג (שנפרדו) ולמעשה עוה"ד פוגע בקליינט שלו - למרות שהוא חושב בצורה מטומטמת שהוא עוזר לו "לנצח". הגיע הזמן לשנות את כל הפרדיגמה של עורכי הדין הישנים - הפרימיטיבים - ולהביא לעולם - ללמד עורכי דין חדשים בפרדיגמה של יחסים לטווח ארוך - מה שדורש מהם רגישות גבוהה (לצערי רוב עו"ד אין להם זאת) זמינות - ואורך רוח, התבוננות גם לצד השני והתחייבות לתהליך.. יחי עורכי הדין החדשים!!

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.