מינוי מנהל עיזבון במסגרת סכסוך ירושה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 11:50, 5 במרץ 2013

  אנחנו 3 אחים שנמצאים בריב קשה בגלל ירושה. לא נשארה צוואה. שני האחים שלי, כל אחד מהם חושב שמגיע לו לקבל חלק גדול יותר מהירושה ולא מוכן להתפשר. האם כדי להגיע להסכם ולהשאיר את הבלאגן הזה מאחורינו אני יכולה לבקש למנות מנהל עיזבון שינהל ויקבע את החלוקה של הירושה בצורה הוגנת כדי להימנע מללכת למשפט ולגרור את זה שנים?

  השב
 • 11:38, 6 במרץ 2013

  שלום רב
  מנהל עיזבון אינו מוסמך להכריע כיצד תחולק הירושה. החלטה זו נתונה רק לבית המשפט.

  עם זאת, ככל שיש סכסוך בין הצדדים חשוב למנות מנהל עיזבון נייטרלי המנותק מן הסכסוך אשר ישמור על שווי העיזבון עד לחלוקתו וימנע הברחת רכוש מן העיזבון.
  לעניין פתרון הסכסוך עצמו זה לרוב מסובך וכרוך בפרטים רבים ולכן אוכל לענות רק אם תתקשרי ותספקי פרטים נוספים.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.