שכר טרחה לעיזבון עו"ד - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 18:44, 10 במרץ 2013

  מדובר בעו"ד שטיפל בחלק מתיק ונפטר.כעת עיזבונו מעוניין לקבל את שכר הטרחה בעבור הטיפול שהיה בתיק. עוה"ד החדש שקיבל את הטיפול, לא בטוח האם מותר לו לשלם זאת למשפחתו של עוה"ד? אם כן, הכיצד?

  השב
 • 20:57, 10 במרץ 2013

  שכר טרחת מנהל עיזבון נקבע על ידי בית המשפט. כך גם לגבי מנהל עיזבון שנפטר לא עלינו. על מי שמנהל את עיזבונו של עורך הדין לבקש מבית המשפט לקבוע את שכר טרחתו. רק לאחר שבית המשפט ייקבע את שכר טרחת מנהל העיזבון שנפטר, יהא רשאי מנהל העזבון הנוכחי לשלם לו את שכר הטרחה.

  תגובה
 • 00:54, 11 במרץ 2013

  השאלה היא (אולי בלבלתי עם המונח עיזבון שלא כראוי)- כיצד עו״ד שפנה אליו הלקוח, שעורך דינו הקודם נפטר, כיצד עורך הדין המקבל אמור להסדיר את תשלום שכר הטרחה לאשתו של עו״ד הנפטר בעבור הטיפול הקודם בתיק? האם יש חקיקה או פסיקה בנושא? האם מותר לעורך הדין המקבל להתקשר בחוזה ולשלם לאשתו של עורך הדין הנפטר? האם זה אתי?

  תגובה
 • 00:36, 13 במרץ 2013

  ???

  תגובה
 • 11:10, 14 במרץ 2013

  השלבים הם כדלקמן:
  1. יש למנות מנהל עיזבון על עיזבונו של עורך הדין שניפטר.
  2. מנהל העיזבון של עורך הדין שנפטר יגיש בקשה לבית המשפט לפסיקת שכר טרחה.
  3. מנהל העיזבון החדש יגיש תגובתו לבית המשפט על הסכום הנדרש ובית המשפט יתן החלטה .
  4. לחילופין - יכול גם מנהל העיזבון החדש לבקש מבית המשפט לפסוק שכר טרחה אבל צריך שמנהל עיזבונו של עורך הדין יהיה מעורב ושהבקשה תוגש בהסכמה.

  לאחר שבית המשפט יתן החלטתו יוכל מנהל העיזבון החדש לשלם לעיזבונו של עורך הדין את שכר הטרחה. אם האשה היא מנהלת העיזבון אזי היא יכולה לקבל התשלום לחשבון העיזבון.

  אם לעורך הדין יש קושי בביצוע העבודה תפנה אותו אלי...

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.