מנהל העיזבון הוא בן הזוג או הפרוד או הגרוש - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 11:47, 1 במאי 2013

  דודתי נפטרה והורישה לי סכום כסף. היא ציינה שמנהל העיזבון יהיה בעלי. אני ובעלי כרגע פרודים ולא גרים יחד באותו הבית. האם העובדה שבעלי הוא מנהל העיזבון ושהקשר היחיד בינינו הוא דרך הילדים יכול לפגוע בי ובקבלת הירושה שהורישה לי דודתי? האם מומלץ לפנות לעו"ד שיפקח על הירושה?

  השב
 • 13:07, 1 במאי 2013

  אם אינך מעוניינת שהפרוד או הגרוש יהיה מנהל עיזבון פשוט אל תגישי בקשה למנות אותו, ותגישי בקשה למנות מנהל עיזבון אחר שמקובל עלייך. אבל קודם הייתי מציעה לבדוק האם בכלל יש צורך במינוי מנהל עיזבון. מציעה שתפני לייעוץ משפטי ותציגי בפני עורך דין את הצוואה ופרטי העיזבון בכדי לבדוק את חיוניות מנהל העיזבון.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.