תפקידו של אפוטרופוס על יורשים קטינים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 10:35, 10 ביוני 2013

  שלום, האם פירוק שותפות שהאב שנפטר היה שותף בה וכספי ממכר החלק שלו אמורים להיות מנוהלים ע"י האפוטרופוס עבור ילדיו הקטינים? איך מגישים בקשה לאשור עסקה שהכספים המגיעים ממנה אמורים להתחלק בין כל יורשיו שחלקם קטינים? האם ניתן להגיש בקשה לביה"ד לענייני משפחה לאשור על ידי האם בלבד? תודה רבה

  השב
 • 10:50, 11 ביוני 2013

  האפוטרופוס אמור לנהל את עסקת המכר בשם הקטינים וכן את כספי התמורה בגין המכר. אך פעולות האפוטרופוס צריכות להיות מאושרות מראש על ידי בית המשפט לעיניני משפחה וזאת בהתאם לחוק הכשרות והאפוטרופסות הקובע כי כל עסקת מקרקעין או עסקה מעל 50,000 ש"ח שמבצע אפוטרופוס על חסוי/קטין צריכה לקבל אישור מראש של בית המשפט.האם שהיא האפוטרופוס על הקטינים יכולה להגיש את הבקשה לבית המשפט.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.