שאלת זכות הירושה בין בני זוג פרודים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 11:57, 8 ביולי 2013

  אני ואשתי פרודים בשנתיים האחרונות והיא נמצאת במצב קשה מאוד בבית חולים. יש לשנינו 2 דירות בבעלות שנינו ואין לנו ילדים. אין לנו צוואה לאשתי יש הורים האם מכיוון שאין צוואה חצי מהרכוש ששייך לה יעבור להורים שלה ואני אצטרך להתמודד מולם? מה עליי לעשות כדי להימנע ממצב שבו אני צריך להיות שותף על הנכס שלי עם ההורים שלה?

  השב
 • 11:41, 21 ביולי 2013

  חוק הירושה קובע כי יורש של אדם יהיה בן זוגו המתגורר עמו במשך מעל לשנה תחת אותה קורת גג ומנהל עמו משק בית משותף. על פניו נראה כי התנאים הנ"ל אינם מתקיימים, ואין לשלול מצב כי בית המשפט יקבע שאינך יורש של אשתך שממנה אתה חי בנפרד.

  הייתי מציעה לך להגיע להסדרים עם אשתך ככל הניתן בטרם לכתה לעולמה לגבי אופן החלוקה ביניכם. כן הייתי מציעה לערוך צוואות רלוונטיות.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.