קבלת אישור מבית משפט לצורך חלוקת כסף לפי צוואה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 15:46, 3 בדצמבר 2013

  אבי ז"ל היה חבר קיבוץ ללא רכוש פרטי (מלבד החפצים בדירתו)או חובות. אבי השאיר צוואה עם הוראות ברורות איך לחלק סכום כסף שהיה על שמו (בתיק מנוהל)בחברת השקעות. אבי ציוה שאני אהיה אחראי על ביצוע הצוואה. כשבקשתי "צו קיום צוואה" בית המשפט דרש שאתמנה למנהל עיזבון-וכך עשיתי. היום שקבלתי אישור על היותי מנהל עזבון ואני רוצה לחלק את הכסף בחשבון(בהסכמת אחי)וע"פ הצוואה, האם אני צריך אישור מבית המשפט ?

  השב
 • 18:16, 4 בדצמבר 2013

  אם מונית כמנהל עיזבון עליך לפתוח חשבון נאמנות לעיזבון המנוח, להפקיד את כל הכספים הקיימים באותו חשבון ורק מאותו החשבון לבצע את החלוקה. ממליצה לבקש את אישורו של בית המשפט לפני החלוקה. כמו כן יש להגיש פרטה לכונס הנכסים והאפוטרופוס הטבעי לגבי ניהול כספי ונכסי העיזבון.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.