ניהול עזבון ע"י יורש - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 15:33, 19 בינואר 2014

  הורי הכינו צוואה בה במידה ואחד מהם נפטר הרכוש עובר לבן הזוג ובמידה ושניהם נפטרים הרכוש מתחלק ביני, אחותי, הנכדים וסכום שנועד להוצאת ספר עבודות. אני מוניתי בצוואה כאפוטרופוס ומוציא לפועל של הצוואה. אבי נפטר לפני כשלוש שנים ואימי קיבלה צו ירושה ולפני כחצי שנה אימי נפטרה והגשתי בקשה לצו קיום צוואה בשם כל היורשים. במהלך בדיקת הנושא ע"י רשמת הצוואות נשאלתי שאלות ביחס לצוואה וקיום הסעיף של הוצאת הספר. השבתי על השאלות והבאתי ראיות לכך שהספר כבר יצא לאור. בימים אלו קיבלתי את צו קיום צוואה המאשר את תוקף הצוואה. בצו נרשם שלא מונה מנהל עזבון. הרכוש נמצא במספר חשבונות בנק ונכסים נוספים ולא ברור לי כיצד אותם גופים ידעו מה לעשות עם הכספים ואיך לחלקם. כיצד פותרים זאת?

  השב
 • 04:09, 20 בינואר 2014

  בנקים אינם עוסקים בחישוב חלקים יחסיים של יורשים ובהקדשת כספים להוצאה לאור של ספרים. יש להגיש בקשה למינוי מנהל עיזבון. מנהל העיזבון יפתח חשבון נאמנות אשר אליו יעבירו הבנקים את כל הכספים. מנהל העיזבון יחלק את הכספים בין היורשים בהתאם להוראות הצוואה לרבות ההוצאות הקשורות בהוצאה לאור של הספר.

  מכיוון שהספר כבר יצא לאור, יש לבצע מהלך של החזר הוצאות בהתאם לקבלות וחשבוניות מתאימות למי שהוציא מכיסו מראש הוצאה זו.

  לעזרה נוספת ניתן לפנות אליי ישירות.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.