העברות העלות על נכס ללא אישור שאר היורשים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 14:33, 4 בפברואר 2014

  שלום, במשפחה המורחבת, אחד האחים העביר על שמו בבלעדיות נכס מקרקעין שהיה שייך לאב המשפחה. ככל הנראה בצורה לא חוקית מאחר ואף אחד מהאחים לא אישר זאת. בנסח טאבו מצוין "ירושה " ליד שמו של האח. האחים גילו זאת. מה עכשיו ? איך צריך לפעול ?

  השב
 • 18:24, 12 בפברואר 2014

  בהודעה שלכם חסרים פרטים רבים שמקשים על מתן תשובה. אם אב המשפחה נפטר האם פניתם לבקשה לצו ירושה? האם היתה צוואה לטובת האח המעביר? מציעה להתחיל בפנייה לרשם לענייני ירושה. מציעה לבצע את פעולות הבדיקה באמצעות עורך דין העוסק בסכסוכי ירושה במשפחה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.