חלוקת דירה שחצי ממנה שייך לי - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 10:16, 4 במרץ 2014

  לפני שאשתי נפטרה היינו פרודים 4 שנים. לא התגרשנו ואין לנו ילדים. היא המשיכה לגור בדירה ששייכת לשנינו. היא נפטרה באופן פתאומי צעירה יחסית ולא השאירה צוואה. היות ואין לנו ילדים אבל יש לה אחות האם חלק מהדירה שייך עכשיו לאחותה ואני צריך להתחלק בדירה עם אחותה??

  השב
 • 21:22, 11 במרץ 2014

  אם אין לאשתך ז"ל ילדים או הורים בחיים אזי האחות היא היורשת על פי דין של כל הזכויות השייכות לאשתך. מכיוון שלא חיית עם אשתך במהלך השנה לפני פטירתה, אינך עומד בתנאי סעיף 11 לחוק הירושה להגדרת בן זוג יורש. אכן - יש לך שותפה חדשה בדירה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.