בקשת צו ירושה לצורך המשך ניהול חשבון בנק - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 02:47, 19 במרץ 2014

  שלום, אנחנו שלושה בנים. לפני כחודש אימי נפטרה ואבי נותר בחיים. ע"מ שאבי יוכל לנהל את חשבון הבנק ושנוכל לסייע לו בכך, הבנתי שאנחנו צריכים לבקש צו ירושה. לפני מספר שנים, כאשר התגרשתי ונותרתי פחות או יותר חסר כל, הורי העבירו על שמי יחדיו דירה שהם מחזיקים בעיר אחרת. הם ביקשו שאשמור זאת בסוד עד מותם. שאלתי היא - מה כולל ההליך? איזה מידע נמסר ולמי? האם בהליך הוצאת צו הירושה, הדבר יתגלה לאחיי? אציין שבעוד אבי בחיים, אנו לא רוצים לרשת את אימי, אלא לאחר מותו ולכן ההליך לא מיועד ע"מ לקבל את הירושה לידינו, האחים, כעת. תודה רוני

  השב
 • 09:54, 19 במרץ 2014


  בבקשה תיצור קשר טלפוני. חסרים לי פרטים מהותיים בכדי לענות לשאלותיך.

  תגובה
 • 12:14, 19 במרץ 2014

  האם בצו ירושה יש התייחסות לנכסים או רק לזהות היורשים?
  תודה

  תגובה
 • 13:02, 19 במרץ 2014


  אם אני מבינה נכון את שאלתך, אתה חושש שבצו הירושה תצויין בדרך כלשהי הדירה. לפי הפרטים שמסרת לי הדירה לא תצויין בצו הירושה באופן ספציפי, אלא רק יצויינו שמות היורשים והאחוז של כל יורש בעיזבון. בעיקרון (לא אכנס כאן לחריגים)כל מה שהיה רשום בפועל על שם המנוחה ביום פטירתה ייכלל בעיזבון וכל מה שלא היה רשום על שם המנוחה ביום פטירתה לא ייכלל בעיזבון. ולכן הדירה לא תצויין בדרך כלשהי בצו הירושה.

  השאלה הנה - אם האחים שלך מודעים לקיום הדירה הם יפנו לטבו עם צו הירושה כדי לרשום את זכויותיהם החלקיות ויגלו על העברת הדירה אז.

  תגובה
 • 16:49, 7 במאי 2014

  ניתןלבצע צו ערושה בלבד בלי פרוט הנכסים
  האב יגיש אותה הבנים יחתמו על הסכמה בכתב ! תוריד מסמך צו ירושה אל תמלא נכסים!
  אם הדירה על שמך זה חוקית שלך!
  שנית אם זה לא יתגלה עכשיו זה יתגלה שאביך ימות!
  הסוד לא קיים לא אם אבי יגלה זאת בשלב הנוכחי !
  אןלי עדיף עכשיו ככה תיהיה לך הוכחה שהדירה ניתנה מרצון! אם אביך ימותיטענו שזה נלקח בדרך לא כרה!
  השאלה האם באמת קבלת את הדירה במתנה ו למשמורת! הכל בידיים שלך!

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.