נפילה בחניה בחזרה מהעבודה - ביטוח לאומי לא משלם - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 13:41, 15 בדצמבר 2012

  שלום רב נכבדי העורך דין חזרתי מהעבודה, חניתי בחנייה ליד הבית שלי ברחוב יצאתי מהאוטו ולאחר כמה מטרים נפלתי. הגשתי תביעה לביטוח לאומי והם דחו את התביעה כי הם טוענים שכבר הגעתי הבייתה. מה עושים?

  השב
 • 13:49, 15 בדצמבר 2012

  שלום איציק.
  פסיקת בית הדין לעבודה בעניין זה מבחינה בין 3 מצבים האחד הוא שהתאונה מתרחשת בשטח ציבורי מלא (כמו למשל נפילה במדרכה הציבורית בדרך הביתה). במקרה זה מכירה הפסיקה בתאונה כתאונת עבודה.
  המקרה השני הוא תאונה שמתרחשת אחרי ש"נסגרת הדלת" בביתך. במקרה זה לא תוכר התאונה כתאונת עבודה.
  המקרה האחרון הוא המקרה המתרחש במעין שטח ביניים שהוא גם פרטי אבל גם לציבור יש נגישות אליו, כמו למשל חנייה ברחוב. מקרה זו המקרה המסובך ובהתאם להגדרה למי יש את השליטה על תחזוק המקום והגישה אליו תוכרע השאלה אם זו תאונת עבודה או לא. נדמה לי שהמקרה שלך שייך לסוג המקרים האחרון ולכן יש להגיש תביעה לבית הדין לעבודה ולשכנע אותו שהמקרה שלך צריך להיות מוכר כתאונה בדרך מהעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.