• 13 בינואר 2014

  נשיכת כלב, זקוקה לעצתכם.

  שלום!
  ראשית אציג את עצמי, שמי גל, בת 22 מצפון הארץ, סטודטית לתואר ראשון בסיעוד.
  לפני כחודשיים, אחי בן ה-12 טייל עם הכלב שלנו מארלי בשכונה (עם רצועה תקנית מין הסתם, והכלב לא מוגדר כגזע מסוכן). משום מקום, הגיחה בחורה צעירה בריצה מאחורייהם, הילד והכלב שניהם נבהלו, ועל פי טענת הבחורה הכלב נשך אותה ברגלה. אחי טוען שהכלב רק שרט. הבחורה והורייה הגיעו לביתי כחצי שעה לאחר המקרה, וביקשו לראות את פנקס החיסונים של הכלב. לצערי, איחרתי בחודשיים בחיסון הכלבת. חשוב לציין שהכלב מחוסן בכל החיסונים בזמן מרגע שהגיע אלינו. הפצע היה שטחי בלבד, מאחוריי הברך, עם שטף דם קטן. התנצלתי כמובן, חיטיתי את הפצע לאחר התייעצות עם הוטרינרית ההורים והילדה פנו ככל הנראה לחדר מיון לטיפול רפואי. מסרתי להוריי הילדה את מספר הטלפון שלי, וביקשתי שייצרו איתי קשר ויעדכנו אותי לגביי ההמשך.
  לאחר כשבוע, הוטרינר העירוני דרש להחזיק את הכלב בהסגר ביתי עשרה ימים, לשם בדיקת כלבת והגעה לחיסון לאחר סיום ההסגר.
  כחודש אחריי המקרה, אימה של הבחורה הגיעה לביתי, כעסה מאוד על כך שלא התעניינתי בשלומה של בתה, לא הגעתי לבקר ולא התקשרתי, אמרה שהילדה פיתחה אלרגיה חמורה לחיסונים שקיבלה, הם נסעו למספר בתי חולים בצפון הארץ לצורך טיפול, פספסו ימי עבודה ובזבזו הרבה דלק. האם דורשת ממני 1500 שקלים על כל המוזכר מעלה, בנוסף לדמי טרחה על כל הנסיעות והזמן שבוזבז. היא טוענת שיש בידיה קבלות ואישורים על הכל, למעט הוצאות הדלק. סיפרה שרבים הציעו לה לתבוע, אך היא מעדיפה לפעול כך, ו"רק" לקבל פיצוי על עוגמת הנפש.
  עברו שבועיים מאז הדרישה הזו, באותו היום צלצלתי אליה, הסברתי שעליי לחשוב על הנושא, והיא אמרה שאין מה למהר, ושאינה דורשת את הכסף היום.

  כיצד עליי לפעול?

  13 בינואר 2014
 • מנהל הפורום אמיר שושני 29 בינואר 2014

  נשיכת כלב, זקוקה לעצתכם.

  גל שלום,
  החוק קובע אחריות מוחלטת של אדם לנשיכות של הכלב שלו. מצבך לא טוב. אם היא תגיע לבית משפט היא תקבל כנראה יותר, וגם אם לא, ההגנה המשפטית שלך תעלה לך יותר. עצתי לך - תסגרי איתה אבל תקפידי להחתים אותה על מסמך שהדבר מהווה סילוק של כל הטענות שלה מכל מין וסוג.
  בהצלחה.

  29 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?