הסכמה לפי סעיף 79 א - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 17:19, 12 במאי 2014

  שלום רב עו"ד אמיר ותודה מראש על העזרה מצידך. עו"ד מטעמי ומטעם הנתבעים (יש כמה צדדים) הגיעו להסכמה על סכום הפיצוי אך לא על החלוקה בינהם השופט הציע לצדדים לפני תצהירים להסכים לפיצוי לפי סעיף 79 א ואם לא אז להגיש תצהירים מהי כוונת השופט שהם ישלמו לי ואז הוא יכריע בינהם כמה כל אחד ישלם? הצדדים כרגע לא ענו ונראה שהם לא מעוניינים להסכים להצעת השופט האם זה מעיד שהם לא באמת רצו לשלם את הפיצוי וכל העניין של אי הסכמה בין הצדדים היווה תירוץ על מנת שהמשפט יימשך? ג. לאחר הגשת התצהירים השופט קבע קדם משפט מסכם לצורך מה אמור להיות קדם משפט מסכם זה להערכתך ?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:35, 13 במאי 2014

  שלום דניאל,
  לא הייתי במשפט, אבל אם הצדדים הסכימו על הסכום אזי ככל הנראה ההצעה היתה לחלוקה ביניהם לפי סעיף 79א. נעובה שהם לא ענו עד כה אינה אטומרת שהם לא רוצים את ההצעה, אלא שלוקח לחברות הביטוח הרבה זמן להגיע להסכמות ולאשר אותן. אני מניח שאחרי התצהירים, בקדם האחרון, השופט שוב יציע להם לחלק את האחריות על פי מפתח מסויים או על פי 79א' ואם הם לא יסכימו - תמשיכו להוכחות. אין במה שתיארת שום דבר חריג. השופטים מצידם עושים כל מאמץ לא להגיע להכרעה שיפוטית אלא להביא את הצדדים לפשרה כלשהי כדי לגמו את התיק.

  תגובה
 • 13:38, 14 במאי 2014

  תודה רבה על המענה עו"ד שושני יש התפתחות הצדדים הודיעו לפני יומיים שהם הולכים לגישור על מנת לסיים את המחלוקות בינהם והם מבקשים חודש וחצי להליך ואז לעדכן את בית המשפט מה קורה מה יקרה כרגע עם התצהירים הם לא יוגשו בזמן ישיבת הגישור ? ב. האם העיתוי לגישור לפני שלב התצהירים מעיד על רצון לסיים והסיכוי לגישור כאשר המחלוקת היא רק על חלוקה הוא סיכוי גבוה לסיום בפרק הזמן של חודש וחצי ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:20, 16 במאי 2014

  יש להניח שאם הלכו כולם לגישור התצהירים יחכו. עיתוי הגישור לפני התצהירים אינו מעיד על כלום. אבל כשהצדדים פונים מיוזמתם לגישור זה בדרך כלל כי הם רוצים לסיים את התיק מחוץ לבית המשפט .
  בהצלחה

  תגובה
 • 15:43, 16 במאי 2014

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.