דיכאון אחרי לידה - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 13:07, 21 בדצמבר 2012

  שלום, אני סובלת מדיכאון קשה אחרי לידה. בגלל הדכאון הפסקתי לעבוד. אני לא מסוגלת לצאת מהבית וכל הזמן בוכה. הבנתי שמגיע לי נכות כללית. מה צריך לעשות ?

  השב
 • 13:13, 21 בדצמבר 2012

  שלום רוני.
  על מנת לקבל קצבת נכות כללית צריך לעמוד בכמה תנאים. ראשית יש להראות שדרגת נכותך הרפואית עומדת על לפחות 40% (ובמקרים מסויימים 60%) ולאחר מכן להראות שנכות זו מגבליה את יכולתך לתפקד בלפחות 60%.
  על פניו (ותודה לאל) דכאון אחרי לידה היא בדרך כלל תסמונת חולפת, ולכן סביר להניח שתקבע לך נכות פסיכיאטרית זמנית.
  בדר"כ בשלבים הקשים של המחלה נקבעת נכות זמנית של 100%.
  כדי להגיש את התביעה לנכות כללית צריך למלא טופס לתביעת נכות כללית (אותו ניתן להוריד מאתר הביטוח הלאומי)ולצרף טופס מתאים חתום על ידי רופא המשפחה וכן טופס חתום על ידי מעסיקך האחרון לגבי השתכרותך.
  אני מציע לך לפנות לעו"ד על מנת למלא את הטפסים ובעיקר להגיע לוועדה מלווה על ידי עורך דין. זה עושה הבדל משמעותי ביחסה של הוועדה אליך.

  תגובה
 • 21:37, 10 ביולי 2016

  שלום רב. אשתי ילדה לפני 3 חודשים הילדה נולדה עם שפה וחיך שסועים לא ידענו על כל לפני ובלידה קיבלנו את זה מאוד קשה . ברצוני להדגיש שאשתי השתנתה הרבה היא עצבנית כל הזמן בוכה בלילות מפחדת מכל דבר !!!

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.