מס רכישה לנכה - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 21:28, 21 בדצמבר 2012

  שלום נכבדי, הבנתי שיש הנחה במס רכישה של דירה אם אני נכה. מה בדיוק מגיע ?

  השב
 • 21:42, 21 בדצמבר 2012

  שלום,
  הדבר תלוי בסוג הנכות ומקור הנכות.
  באופן עקרוני נכה (שתכף אסביר מה הכוונה) זכאי לשלם 0.5% מס רכישה מעל המדרגה הראשונה (במקום 3.5%-5%). זו הנחה משמעותית מאוד.
  הזכאות הזו ניתנת לניצול לכל היותר פעמיים.
  נכה הוא נכה משרד הביטחון שנקבע לו דרגת נכות של 19% לפחות או בן למשפחה של חלל צה"ל, נכה ניצול שואה (כהגדרתו בחוק נכי רדיפות הנאצים)שנקבע לו נכות של לפחות 50% והוא מקבל קצבה ממשרד האוצר, נכה מתאונת עבודה שנקבעה לו נכות של לא פחות מ- 50%, נכה בנכות כללית שנקבעה לו דרגת אי כושר של 75%, נכים שנקבעה להם נכות על ידי וועדת מס הכנסה מכח: תאונת דרכים שנקבעה לו נכות של 50% לפחות, נכה משיתוק או קטוע יד או רגל שאחוז נכותו לצמיתות כתוצאה מפגימות אלה אינה פחותה מ-50%, נכה שנקבעה לו נכות לצמיתות של 100% משילוב נכויות.
  בנוסף נפגע פעולות איבה שהוכר על ידי הביטוח הלאומי ונקבעו לו לפחות 19% נכות
  לאור מורכבות העניין - הייתי ממליץ לך לשלב בעסקת המקרקעין עו"ד המבין בתחום מימוש הזכויות הרפואיות. הדבר יכול לחסוף עשרות אלפי שקלים.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.