• אלעד

  נשלח ע"יאלעד 16:02, 27 באוגוסט 2014

  שלום רב. נפלתי במקום אירוח עקב רשלנות של המקום ונשברה לי את היד לפני יותר משנה . את הנכות מטעם הרופא שלי היא 10 עקב התאונה ואת הרופא של חברת הביטוח קבע 0 אחוזים לפי הניסיו שלך תיקים כאלה נגמרים בפשרה לפני בדיקת מומחה בית משפט ואם כן איך קובעים גודל הפיצוי אם מסתמכים על אחוזי נכות שאלה שניה האם יש סיכוי שמומחה בית המשפט יקבע גם כן 0 אז הפסדנו את התיק . והאם חברת הביטוח מעדיפות לסגור את התיקים האלה לפני או אחרי בדיקת מומחה בית המשפט

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:53, 29 באוגוסט 2014

  שלום אלעד.
  השאלה האם תיקים מהסוג שתיארת נגמרים בפשרה לפני מינוי מומחה או אחרי המינוי, תלויה בעיקר בתקשורת שיש בין עורכי הדין. כשיש תקשורת טובה - כל אחד עושה את השיקול שלו, ובהרבה מקרים מעדיפים "לקנות סיכון" ולבחור נכות ממוצעת על מנת לחשב את הנזק ולגמור את התיק. בוודאי אם מדובר בנכות נמוכה. 10% היא נכות נמוכה.
  אם לא מצליחים עורכי הדין להגיע להבנה, זה נובע: או מחוסר תקשורת ביניהם, או מהערכה קוטבית של הסיכון, למשל, אם אחד סבור שאין סיכוי שהמומחה של בית המשפט יוריד מתחת ל-10% והשני סבור באמת ובתמים שאין סיכוי שהמומחה יעלה מעל אפס אחוז, במקרים כאלה מחכים למומחה של בית המשפט ואח"כ מדברים.
  יש סיכוי שמומחה של בית המשפט יקבע 0 אחוז, יש סיכוי שהוא יקבע 10%, יש סיכוי שהוא יקבע גם 15% ,או כל מספר אחר. מומחה חדש - הערכה חדשה.
  חברות ביטוח מעדיפות לגמור תיקים בפשרה, בלי קשר לשאלה מה קביעת מומחה בית המשפט, אלא עם קשר לשאלה בכמה הן מעריכות את הסיכון. בדרך כלל הן נעזרות לשם כך במומחה פנימי שלהן,

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.