• 19 באוקטובר 2014

  האם ישנה חובת פנייה מיידית

  הרקע:
  בהליך נטען כי יש לשלול את סמכות קרן הפנסיה להחליט בדבר זכאות התובע לק. נכות מאחר וזו פעלה בזדון כנגד התובע על מנת לשלול ממנו זכויותיו.בפסק הדין צויין שהסמכות לקבוע את הזכאות ושיעורה נתונה בידי הקרן, וכי אין לדון בעניין הזכאות טרם שנושא זה לובן ע"י הקרן !! לא צויין בו כי על התובע לפנות מיידית לקרן למימוש זכויותיו.

  שאלתי היא:
  על פסק זה הוגש ערעור לפיו אין לאפשר לקרן סמכות להחליט בעניינו של התובע. האם בנתונים הללו , יש חובה לפנות לקרן מיידית למימוש הזכויות? או שניתן להמתין קודם לתוצאות הערעור שייקבעו האם סמכות הקרן אכן נתונה בידייה או לא?

  19 באוקטובר 2014
 • 19 באוקטובר 2014

  האם ישנה חובת פנייה מיידית

  כל עוד פסק הדין לא נהפך, הוא תקף. אתה זכאי כמובן להחליט שאתה לא פונה אליהם אבל אתה לוקח סיכון שאם הערעור יידחה, ייתכן שתאחר את המועד לפנות לקרן.

  19 באוקטובר 2014
  • 26 באוקטובר 2014

   תודות על תשובתך ושאלה קטנה נוספת

   לאור תשובתך, האם נראה לך נכון לפנות למפקח על הביטוח על מנת שיאשר שאין לאפשר לקרן את סמכותה להחליט בעניינו של התובע כל עוד הערעור לא הוכרע ושיש להמתין לתוצאות הערעור? (או בדומה לזה)

   או שעדיף לפנות (במקום למפקח על הביטוח) לארכעות המשפטיות בבקשה לקבלת צו לעיכוב ביצוע של פסק הדין? (אם כן למי יש לפנות לקבלת צו כזה לבית הדין האזורי בו התנהל ההליך או לבית דין ארצי בו הוגש הערעור?

   תודה על העזרה

   26 באוקטובר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?