האם ישנה חובת פנייה מיידית - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 15:29, 19 באוקטובר 2014

  הרקע: בהליך נטען כי יש לשלול את סמכות קרן הפנסיה להחליט בדבר זכאות התובע לק. נכות מאחר וזו פעלה בזדון כנגד התובע על מנת לשלול ממנו זכויותיו.בפסק הדין צויין שהסמכות לקבוע את הזכאות ושיעורה נתונה בידי הקרן, וכי אין לדון בעניין הזכאות טרם שנושא זה לובן ע"י הקרן !! לא צויין בו כי על התובע לפנות מיידית לקרן למימוש זכויותיו. שאלתי היא: על פסק זה הוגש ערעור לפיו אין לאפשר לקרן סמכות להחליט בעניינו של התובע. האם בנתונים הללו , יש חובה לפנות לקרן מיידית למימוש הזכויות? או שניתן להמתין קודם לתוצאות הערעור שייקבעו האם סמכות הקרן אכן נתונה בידייה או לא?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:58, 19 באוקטובר 2014

  כל עוד פסק הדין לא נהפך, הוא תקף. אתה זכאי כמובן להחליט שאתה לא פונה אליהם אבל אתה לוקח סיכון שאם הערעור יידחה, ייתכן שתאחר את המועד לפנות לקרן.

  תגובה
 • 12:15, 26 באוקטובר 2014

  לאור תשובתך, האם נראה לך נכון לפנות למפקח על הביטוח על מנת שיאשר שאין לאפשר לקרן את סמכותה להחליט בעניינו של התובע כל עוד הערעור לא הוכרע ושיש להמתין לתוצאות הערעור? (או בדומה לזה)

  או שעדיף לפנות (במקום למפקח על הביטוח) לארכעות המשפטיות בבקשה לקבלת צו לעיכוב ביצוע של פסק הדין? (אם כן למי יש לפנות לקבלת צו כזה לבית הדין האזורי בו התנהל ההליך או לבית דין ארצי בו הוגש הערעור?

  תודה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.