תאונת שרשרת - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • חופית אמרוסי

  נשלח ע"יחופית אמרוסי 09:01, 30 בדצמבר 2012

  ב 8.8.12 עשיתי תאונת שרשרת, אני ועוד 2 רכבים כאשר אני הייתי האחרונה. התאונה נעשתה כאשר הרכב הראשון בלם, הרכב השני פגע בראשון ואז אני פגעתי בשני. נהגת הרכב השני טוענת שאני פגעתי בה ודחפתי אותה לפגוע ברכב הראשון. חשוב לציין שאני נהגתי ללא ביטוח (לרכב היה ביטוח מקיף שתקף מגיל 24 ומעלה, כשעשיתי את התאונה עדיין לא הייתי 24). מה שקורה עכשיו זה שאני אמורה לשלם את הנזק של הרכב הראשון (הנזק של הראשון הוא בסביבות 17000 ש"ח) ואת של השני כי אין לי דרך להוכיח שאני לא דחפתי את הרכב השני. אני מתלבטת אם כדאי להגיע עם העניין הזה למשפט שיש בזה 2 אפשרויות: או שבמשפט יפסקו שאני לא דחפתי את הרכב השני ובגלל זה אני צריכה רק לשלם על הנזק האחורי, או שהוא יפסוק שאני אשמה ואני איאלץ לשלם את הנזקים של 2 הרכבים. אשמח לתגובה במהירות

  השב
 • 09:39, 30 בדצמבר 2012

  שלום חופית,
  בתאונות שרשרת הדרך להוכיח מי פגע ברכב הראשון היא לשאול את נהג הרכב הראשון כמה מכות הוא הרגיש. אם הוא הרגיש מכה אחת אז את הדפת את הרכב עליו. לעומת זאת אם הרגיש שתי מכות אז הרכב שלפניך פגע בו ואז את פגעת ברכב שלפניך.
  לגבי השאלה אם היה לך ביטוח מקיף או לא - זו שאלה שלא בטוח שתלויה במה שכתוב בפוליסה. יש סעיף בחוק חוזה ביטוח שמאפשר לקבל כיסוי ביטוחי מסויים גם אם הביטוח המקיף הוא מגיל 24.
  אשמח לשוחח עימך בעניין. 03-5753080.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.