לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חופית אמרוסי

תאונת שרשרת

ב 8.8.12 עשיתי תאונת שרשרת, אני ועוד 2 רכבים כאשר אני הייתי האחרונה. התאונה נעשתה כאשר הרכב הראשון בלם, הרכב השני פגע בראשון ואז אני פגעתי בשני. נהגת הרכב השני טוענת שאני פגעתי בה ודחפתי אותה לפגוע ברכב הראשון. חשוב לציין שאני נהגתי ללא ביטוח (לרכב היה ביטוח מקיף שתקף מגיל 24 ומעלה, כשעשיתי את התאונה עדיין לא הייתי 24). מה שקורה עכשיו זה שאני אמורה לשלם את הנזק של הרכב הראשון (הנזק של הראשון הוא בסביבות 17000 ש"ח) ואת של השני כי אין לי דרך להוכיח שאני לא דחפתי את הרכב השני. אני מתלבטת אם כדאי להגיע עם העניין הזה למשפט שיש בזה 2 אפשרויות: או שבמשפט יפסקו שאני לא דחפתי את הרכב השני ובגלל זה אני צריכה רק לשלם על הנזק האחורי, או שהוא יפסוק שאני אשמה ואני איאלץ לשלם את הנזקים של 2 הרכבים. אשמח לתגובה במהירות

מרק לייזרוביץ עורך דין

שלום חופית, בתאונות שרשרת הדרך להוכיח מי פגע ברכב הראשון היא לשאול את נהג הרכב הראשון כמה מכות הוא הרגיש. אם הוא הרגיש מכה אחת אז את הדפת את הרכב עליו. לעומת זאת אם הרגיש שתי מכות אז הרכב שלפניך פגע בו ואז את פגעת ברכב שלפניך. לגבי השאלה אם היה לך ביטוח מקיף או לא - זו שאלה שלא בטוח שתלויה במה שכתוב בפוליסה. יש סעיף בחוק חוזה ביטוח שמאפשר לקבל כיסוי ביטוחי מסויים גם אם הביטוח המקיף הוא מגיל 24. אשמח לשוחח עימך בעניין. 03-5753080.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזקי גוף ופיצויים