האם ניתן שלא לפנות לקרן הפנסיה ולהגיש תביעה במקום זאת - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 17:13, 1 באפריל 2015

  קרן פנסיה דחתה בקשה לקצבת נכות בטענת התיישנות. על כך נפתח הליך משפטי. בין יתר הטענות, נטען מטעם התובע לכך שגלל שקרן הפנסיה פעלה במרמה והפרת אמון כלפי העמית יש לא רק להסיר את ההתיישנות, אלא גם לקבוע גם את הזכאות לקצבת הנכות בבית הדין. בפסק הדין של בית הדין האזורי צויין כי: משהוסרה ההתיישנות הסכסוך בא לפתרונו. וכי הסמכות לקביעת הזכאות ושיעורה נתונה לקרן על פי הכללים הקבועים בתקנונה. וכי אין מקום שיידונו טרם שהנושאים הללו לובנו ע"י הגורמים המוסמכים בנתבעת. אציין כי התביעה (בה ניתן פס"ד שפורט לעיל) נמחקה, קרי הינה תביעה מחוקה. שאלתי היא: האם בנתונים הללו ניתן להימנע מלפנות לקרן לצורך קביעת הזכאות לנכות, ומבלי לפנות לקרן להגיש תביעה לגבי מעשיי המרמה והפרת האמון של הקרן ולטעון כי בגינם יש לשלול מהקרן את סמכותה לקבוע את הזכאות לנכות ושיעורה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:00, 13 באפריל 2015

  אתה יכול אבל לא הייתי בונה על זה. בית הדין ישלח אותך להתדיין בפני הקרן ויגיד לך שאם ההחלטה שלהם לא תיראה לך - תוכל לערער. הוא לא ירצה להחליט במקום הקרן.

  תגובה
 • 19:07, 13 באפריל 2015

  שכחתי לציין כי :
  על פסק הדין שפורט לעיל (בו נקבע כי הסמכות לקביעת הזכאות נתונה לקרן) ושניתן בתביעה המחוקה הוגש ערעור לבית הדין הארצי. פסק הדין בערעור קבע כי הערעור נדחה וכי פסק הדין שניתן בתביעה המחוקה מתאשר.

  האם חרף פסק הדין שהוצא בערעור ע"י בית הדין הארצי, ניתן להימנע מלפנות לקרן לצורך קביעת הזכאות לנכות, ומבלי לפנות לקרן להגיש תביעה לגבי מעשיי המרמה והפרת האמון של הקרן ולטעון כי בגינם יש לשלול מהקרן את סמכותה לקבוע את הזכאות לנכות ושיעורה?

  או שפרט זה משנה מתשובתך?

  תודה רבה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.