נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
א

האם ניתן שלא לפנות לקרן הפנסיה ולהגיש תביעה במקום זאת

קרן פנסיה דחתה בקשה לקצבת נכות בטענת התיישנות. על כך נפתח הליך משפטי. בין יתר הטענות, נטען מטעם התובע לכך שגלל שקרן הפנסיה פעלה במרמה והפרת אמון כלפי העמית יש לא רק להסיר את ההתיישנות, אלא גם לקבוע גם את הזכאות לקצבת הנכות בבית הדין. בפסק הדין של בית הדין האזורי צויין כי: משהוסרה ההתיישנות הסכסוך בא לפתרונו. וכי הסמכות לקביעת הזכאות ושיעורה נתונה לקרן על פי הכללים הקבועים בתקנונה. וכי אין מקום שיידונו טרם שהנושאים הללו לובנו ע"י הגורמים המוסמכים בנתבעת. אציין כי התביעה (בה ניתן פס"ד שפורט לעיל) נמחקה, קרי הינה תביעה מחוקה. שאלתי היא: האם בנתונים הללו ניתן להימנע מלפנות לקרן לצורך קביעת הזכאות לנכות, ומבלי לפנות לקרן להגיש תביעה לגבי מעשיי המרמה והפרת האמון של הקרן ולטעון כי בגינם יש לשלול מהקרן את סמכותה לקבוע את הזכאות לנכות ושיעורה?

אמיר שושני

אתה יכול אבל לא הייתי בונה על זה. בית הדין ישלח אותך להתדיין בפני הקרן ויגיד לך שאם ההחלטה שלהם לא תיראה לך - תוכל לערער. הוא לא ירצה להחליט במקום הקרן.

א

שכחתי לציין כי : על פסק הדין שפורט לעיל (בו נקבע כי הסמכות לקביעת הזכאות נתונה לקרן) ושניתן בתביעה המחוקה הוגש ערעור לבית הדין הארצי. פסק הדין בערעור קבע כי הערעור נדחה וכי פסק הדין שניתן בתביעה המחוקה מתאשר. האם חרף פסק הדין שהוצא בערעור ע"י בית הדין הארצי, ניתן להימנע מלפנות לקרן לצורך קביעת הזכאות לנכות, ומבלי לפנות לקרן להגיש תביעה לגבי מעשיי המרמה והפרת האמון של הקרן ולטעון כי בגינם יש לשלול מהקרן את סמכותה לקבוע את הזכאות לנכות ושיעורה? או שפרט זה משנה מתשובתך? תודה רבה על העזרה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נזקי גוף ופיצויים