חובת תיעוד רפואי עדכני במצב של מחלה כרונית - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • עמי

  נשלח ע"יעמי 12:58, 29 בדצמבר 2015

  לוועדה הרפואית שצריכה להחליט בדבר אכ"ע, הומצאה חוו"ד פסיכיאטרית שנכתבה בשנת 2012 המתייחסת הן לשנים אחורה והן לעתיד : בחוו"ד נקבע כי קיימת סכיזופרניה כרונית ממושכת ופסיכוזה מתמשכת, וכי מצב החולה מאז חלה במחלה ולצמיתות הוא 100% נכות רפואית תפקודית וחוסר התאמה סוציאלית. אלא שלמרות שמדובר במחלה כרונית קשה (סכיזופרניה המאופיינת בפסיכוזה מתמשכת)-הוועדה מתנה מתן החלטה מטעמה לגבי אכ"ע בשנים 2013-2015 בכך שיומצא לה (לוועדה) תיעוד רפואי עדכני באשר למצב רפואי נפשי לגבי שנים אלה ( 2013-2015). במילים אחרות הוועדה מתעלמת מכך שבחוו"ד נקבע שמדובר במחלה קשה וכרונית שלא מחלימים ממנה,ושבגינה הנכה איבד כושרו לעבוד למשך כל החיים. מה ניתן לעשות בנסיבות אלה? האם ניתן לעמוד על כך שלמרות שחוו"ד נכתבה בשנת 2012 היא (חוו"ד) מספיקה גם על מנת להחליט לגבי שנים קדימה נוכח שנקבע בה שמדובר במחלה כרונית שלא מחלימים ממנה,ושבגינה הנכה איבד בין היתר את כושרו לעבוד למשך כל החיים. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:05, 3 בינואר 2016

  היתרון של חוות דעת הוא שמה שנקבע לה לגבי העתיד - תקף. פשוט כי צריכים להחליט. מצד שני, אם באת לועדה אחרי שלוש שנים, זו זכותם לבקש לראות האם האמור בחוות הדעת התממש.

  תגובה
 • 09:03, 8 בינואר 2016

  הועדה התקיימה רק אחרי 3 שנים בגלל שהמבטח טען טענת שקר כביכול קיימת התיישנות, ורק אחרי 3 שנים חזר בו מטענתו זו. כך שהאשמה היא של המבטח.
  האם זה משנה משהו מתשובתך? קרי האם עדיף לטעון טענה משפטית בדבר אשמתם ולנסות לחייב אותם לקבוע קביעותיהם ביחס לחווד הנמצאת אצלם, או שעדיף להמציא חוות דעת עדכנית.?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.