• 29 בדצמבר 2015

  חובת תיעוד רפואי עדכני במצב של מחלה כרונית

  לוועדה הרפואית שצריכה להחליט בדבר אכ"ע, הומצאה חוו"ד פסיכיאטרית שנכתבה בשנת 2012 המתייחסת הן לשנים אחורה והן לעתיד : בחוו"ד נקבע כי קיימת סכיזופרניה כרונית ממושכת ופסיכוזה מתמשכת, וכי מצב החולה מאז חלה במחלה ולצמיתות הוא 100% נכות רפואית תפקודית וחוסר התאמה סוציאלית.

  אלא שלמרות שמדובר במחלה כרונית קשה (סכיזופרניה המאופיינת בפסיכוזה מתמשכת)-הוועדה מתנה מתן החלטה מטעמה לגבי אכ"ע בשנים 2013-2015 בכך שיומצא לה (לוועדה) תיעוד רפואי עדכני באשר למצב רפואי נפשי לגבי שנים אלה ( 2013-2015). במילים אחרות הוועדה מתעלמת מכך שבחוו"ד נקבע שמדובר במחלה קשה וכרונית שלא מחלימים ממנה,ושבגינה הנכה איבד כושרו לעבוד למשך כל החיים.

  מה ניתן לעשות בנסיבות אלה?
  האם ניתן לעמוד על כך שלמרות שחוו"ד נכתבה בשנת 2012 היא (חוו"ד) מספיקה גם על מנת להחליט לגבי שנים קדימה
  נוכח שנקבע בה שמדובר במחלה כרונית שלא מחלימים ממנה,ושבגינה הנכה איבד בין היתר את כושרו לעבוד למשך כל החיים.

  תודה רבה

  29 בדצמבר 2015
 • מנהל הפורום אמיר שושני 3 בינואר 2016

  חובת תיעוד רפואי עדכני במצב של מחלה כרונית

  היתרון של חוות דעת הוא שמה שנקבע לה לגבי העתיד - תקף. פשוט כי צריכים להחליט. מצד שני, אם באת לועדה אחרי שלוש שנים, זו זכותם לבקש לראות האם האמור בחוות הדעת התממש.

  3 בינואר 2016
  • 8 בינואר 2016

   חובת תיעוד רפואי עדכני במצב של מחלה כרונית

   הועדה התקיימה רק אחרי 3 שנים בגלל שהמבטח טען טענת שקר כביכול קיימת התיישנות, ורק אחרי 3 שנים חזר בו מטענתו זו. כך שהאשמה היא של המבטח.
   האם זה משנה משהו מתשובתך? קרי האם עדיף לטעון טענה משפטית בדבר אשמתם ולנסות לחייב אותם לקבוע קביעותיהם ביחס לחווד הנמצאת אצלם, או שעדיף להמציא חוות דעת עדכנית.?

   8 בינואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?