שמירה על מלוא הזכויות בקרן - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 19:19, 21 בינואר 2016

  דמי גמולים מכילים רכיב עובד, רכיב מעביד ורכיב פיצויים. כאשר הקרן משלמת דמי גמולים בשיעור של 50% בלבד. קרי לגבי תק' בה נקבע לעמית נכות של % 50 בלבד. מה תכלול השלמה עצמאית של העמית את מלוא דמי הגמולים. האם העמית ישלם רק עבור 2 רכיבים: עבור רכיב העובד 5.5% ועבור רכיב המעביד 6% ? או שהעמית ישלם עבור 3 רכיבים: עבור רכיב העובד 5.5% עבור רכיב המעביד 6% + ועבור רכיב פיצויים 6%? אני שואל זאת מאחר ורכיב פיצויים נראה לי לא רלוונטי (כי מדובר בנכה שלא עובד) האם אני צודק? קרי האם במצב בו נכה המקבל קצבת נכות של 50% והרוצה לשלם באופן עצמאי השלמת מלוא דמי גמולים במטרה לשמור על מלוא הזכויות הקרן ישלם רק עבור רכיב עובד ורכיב מעביד? או שיש לשלם גם עבור רכיב פיצויים?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:19, 23 בינואר 2016

  אם הבנתי נכון, ומדובר בעובד שלמרות שיש לו רק אי כושר בשיעור של 50% הוא בפועל לא עובד, אזי הוא יכול להגיד שהוא לא רוצה לשלם עבור רכיב הפיצויים ולהוריד אותו. אבל, יש לזכור שאי הפרשה של מריב הפיצויים עלול לפגוע באותו מבוטח, אחרי שהוא יחזור לעבודה, עם תום תקופת אי הכושר שלו. אני ממליץ להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.