ועדה רפואית משרד הבריאות - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
  • מוריה

נשלח ע"ימוריה 07:20, 15 בדצמבר 2012

היי. אני אחות בית חולים מזה 15 שנים. לאחרונה בשל תנועה לא טובה נתפס לי הגב ומבדיקות שנערכו לי עולה שיש לי פריצת דיסק משמעותית אני מתקשה לשבת ומתקשה לעמוד והחיים שלי הם סיוט. גם נכנסתי לדכאון עמוק ואני מטופלת בתרופות פסיכיאטריות. אני לא יכולה לחזור להיות אחות. הבנתי שאפשר לצאת לפנסיה רפואית. במה זה כרוך ?

השב
  • 07:31, 15 בדצמבר 2012

שלום מוריה
    עקרונית ניתן להגיש בקשה ולהדק על ידי וועדה רפואית של המדינה שתבדוק את כושרך להמשיך ולשמש כאחות. ככל שהם יקבעו שאת לא כשירה בלפחות 50% ניתן לצאת לפנסיה. הכדאיות של הפרישה המוקדמת היא פונקציה של האפשרות שלך לצאת לפנסיה רגילה שבה תקבלי במקרה שלל 30% (15 שנות וותק כפול שני אחוז לכל שנה) לעומת פנסיית הנכות המחושבת באופן של עד 30% מקבלים 30% ומעל מקבלים עוד 1% לחישוב על כל 3 % נכות.
    המדובר בשיקולים ובחישובים מורכבים וכדאי להתייעץ עם גורם מקצועי. בכל מקרה מומלץ להגיע לוועדה עם יייצוג משפטי כדי להשיג את התוצאה המיטבית.

תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.