ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 11:09, 10 במאי 2013

  שלום, אני חייבת עזרה . חבר שלי לא נולד בארץ והכיר בחו״ל בצעירותו מישהי ישראלית. עם השנים הוא התחתן איתה ועברו לגור בארץ וכיום הם פרודים בתהליכי גירושין וילד בן 9. (גרים באותה עיר בארץ). כרגע אני גרה איתו בדירה של מטר על מטר ותנאים בלתי אפשריים! פרודתו עשתה לו צו עיכוב יציאה מהארץ כי היא מפחדת שהוא לא ישלם מזונות (והוא משלם קבוע לפעמים באיחור של מס׳ ימים אך משלם), 4 שנים הוא לא ראה את המשפחה שלו, הוריו מבוגרים מכדי לבוא לארץ ובימים האחרונים גילו אצל אבא שלו סרטן. הוא השתגע לגמרי ובגלל שהוא לא מכיר פה אף אחד לא ממש יש אפשרות למצוא 2-3 ערבים שיחתמו לו ושייסע למשפחתו לחודש -+ אני חייבת למצוא פיתרון איך לעזור לו להגיע אליהם לפני שהוא יתאבד, נ.ב דיבר עם אישתו לגבי אביו והיא ענתה לו בתגובה ״לא נורא תתגבר״ ככה שגם אם נתחנן מולה היא לא תבטל לפרק זמן קצר את הצו. מה ניתן לעשות? ועוד בכללי הוא בכלל לא יליד הארץ אין לו פה כלום, ובכל זאת תקוע פה.

  השב
 • 22:12, 26 במאי 2013

  שלום רב,

  לצערי השבתי לפנייתך ביום פרסום הודעתך אך כעת אני מגלה כי תשובתי לא עלתה.

  ממליצה לחברך לפנות ללא דיחוי לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי שכן ניתן לפנות לביהמ"ש ולקבל היתר לצאת מהארץ בהפקדת ערבויות מתאימות או אישור ערבים לחזרתו.
  העניין אינו תלוי אך ורק בטוב ליבה של האישה.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר