חוב על שיחות בחו"ל לאחר גניבת המכשיר - פורום תביעות סלולר

שאלה חדשה
 • אירנה

  נשלח ע"יאירנה 23:07, 4 בספטמבר 2015

  שלום רב, לפני מספר חודשים אחי נסע לטיול תרמילאים בספרד ונגנב לו הטלפון באמצע הלילה של יום שישי, לא היה בידו דרך ליצור קשר עד צהריי היום למחרת. במהלך הלילה, במשך כ - 10 שעות, בוצעו שיחות אגרסיביות לאפריקה ואירופה שסכומם הכולל 5000 ש"ח. חברת הוט לא מוכנה להתפשר, ולאחר התכתבות עימם הסכימו לתת הנחה של 25%, שאחריה החוב עומד על 3750ש"ח, סכום גדול מאוד בישבילינו. כמובן ביטלנו את חיוב האשראי. נקודות חשובות: - השיחות שבוצעו עד הגניבה הן מינימליות ורק לישראל, ורואים בבירור שחל שינוי , ז"א לא הוא ביצע את השיחות. - האם אין זו חובתם להיות ערניים לפעילות כה אגרסיבית, כמו חברות האשראי? הם אפילו לא התקשרו לבדוק איתנו אם הטלפון עדיין ברשותו, וגילינו על החוב לגמרי במקרה. גם כשניתקנו את הקו, לא ששו למסור לנו כי בוצעו שיחות ונוצר חוב. - היתה לו חבילת חו"ל רגילה לשיחות עם הארץ, האם זה לא הגיוני שיהיה מחסום כלשהו לשיחות מחוץ לחבילה? מה האופציות שעומדות בפנינו? אודה מאוד על העזרה והכוונה.

  השב
 • 10:36, 6 בנובמבר 2015

  שלום לעו"ד נבו למפל היקר,

  אישתי יצאה לחו"ל - ולא הספיקה לסדר חבילת גלישה. בד"כ הפלאפון היה נחסם אוטומטית. הפלאפון הפעם לא נחסם- כלל - וחברת פלאפון לא יידעה אותה בדבר עלויות הגלישה.
  לאחר חזרתה קיבלה חשבון מנופח ע"ס כ 3000 ש"ח. אני מבין שיש חוק/תרנות שיצא במרץ 2014 שאמור לחסום אוטומטית את הגלישה וליידע את הלקוחות בדבר העלויות הצפויות שלהן. האם יש כאן קייס? על מה אתה ממליץ??
  כל טוב ושבת שלום,
  גל

  תגובה
 • 10:39, 6 בנובמבר 2015

  להלן הקישור לדבר התקנות/חוק:

  http://www.consumers.org.il/item/glisha_mobile

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נבו למפל

מנהל הפורום: עו"ד נבו למפל

מייסד ושותף במשרד עורכי הדין למפל, ניסקי ושות' המתמחה בתחום התקשרות ודיני הסלולר. עו"ד למפל הינו בעל
למידע נוסף

077-9971233 חיוג
הודעה

שוק הסלולר הישראלי חווה שינויים משמעותיים בתקופה האחרונה אשר מתבטאים הן בהצטרפותן של חברות סלולר נוספות המתחרות על ליבו וכיסו של הצרכן והן ברפורמות חדשות אשר מקלות על הצרכן בהתנהלותו אל מול חברת הסלולר.

יחד עם זאת, צרכנים רבים חווים סכסוכים עם חברות הסלולר הפוגעים בשגרת יומם ובכיסם.