קרן פנסיה במצב מוקפא - מה המשמעות? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 19:08, 25 ביולי 2016

  שלום רב, עברתי למקום עבודה חדש אחרי שלא עבדתי תקופה מסוימת. יש ברשותי קרן פנסיה במצב סטאטוס: מוקפא. במצב זה - האם חלה חובה על המעסיק החדש להפריש לי לקרן הפנסיה כבר אחרי 3 חודשים של עבודה ורטרואקטיבי? מה המשמעות של קרן פנסיה במצב מוקפא? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:10, 26 ביולי 2016

  על פי הוראות צו ההרחבה לפנסיה חובה, הזכאות של עובד לתשלום לביטוח פנסיוני על ידי המעסיק היא החל מהחודש הראשון לעבודתו רק אם העובד הצטרף למקום העבודה עם ביטוח פנסיוני פעיל (אם אין לעובד במועד תחילת עבודתו ביטוח פנסיוני פעיל- הזכאות היא החל מהחודש השישי). מעמד פעיל בקרן פנסיה הוא בעת שקיימות בגינו הפקדות שוטפות. כמו כן יחשב עמית כפעיל בקרן פנסיה בתקופת ארכת הביטוח שלאחר סיום ההפקדות השוטפות (5 חודשים - תקופה אוטומטית, או ככל שהעמית ביקש הסדר ריסק לתקופה מקסימלית של 24 חודשים). עמית שאינו פעיל בקרן פנסיה אינו זכאי לכיסוי ביטוחי לפנסית נכות או פטירה במקרה של אירוע ח"ו, אם ארעו בתקופת היותו עמית לא פעיל. כמו כן עמית לא פעיל ידרש בצבירת תקופת אכשרה למחלה קודמת מחדש לאחר הצטרפותו לקרן מחדש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.