החלטות קרן פנסיה האם יש מה לעשות לגביהן - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 08:03, 26 ביולי 2016

  לקרן פנסיה הוגשה בקשה לקביעת נכות אכע+ נכות סיעודית , בנוסף נתבקש לקבוע את הנכויות לצמיתות. אלא שהקרן העבירה החלטה שבה היא קבעה: 1. נכות אכע לתק' עתידית של חצי שנה בלבד קדימה. ודרשה מסמכים נוספים 2. הקרן קבעה נכות אכע בלבד. וזאת מבלי להתייחס כלל לנכות הסיעודית חרף שטרם מתן החלטה הקרן דרשה מהעמית מסמכים ספציפיים בנושא הסיעודי ואלו סופקו לה. השאלות: 1. האם הקרן רשאית רשאית לקבוע נכות רק לחצי שנה קדימה. ידוע לי כי בד"כ קובעים ל3/4 שנים קדימה 2. מה צריך לעשות על מנת שלא לותר לקרן בנושא הסיעודי. האם חובה להגיש ערעור בבית דין לעב' או שמספיק לפנות לפניות הציבור של הקרן? איך צריך לפעול בעניין? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  09:12, 26 ביולי 2016

  ניתן לערער על החלטת רופא הקרן / הועדה הרפואית - בהתאם לקבוע בתקנון הקרן וכפי שהקרן פירטה בפניך במכתב שבו היא ציינה את החלטתה. יש לדעת כ בהתאם לפסיקה - בית הדין לעבודה אינו נכנס בנעלי הקרן לענין הקביעות הרפואיות והוא יתערב רק אם נפל פגם חמור בשיקול דעתה של הקרן או באם נפגעו כללי הצדק הטבעי (משוא פנים, החלטה שאינה מנומקת וכיו"ב). יש להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.