פנסיה שלא הופרשה כדין - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יהונתן

  נשלח ע"ייהונתן 12:01, 1 באוגוסט 2016

  שלום עו"ד גורודיסקי. אבי עבד לפני כ-40 שנה במספר מוסדות ידועים ברחבי הארץ. הוא הרוויח שם לא מעט כסף! אך בזמנו לא הייתה מודעות לעניין הפרשות הפנסיה, ואף אחד מהמוסדות לא הפריש כספי פנסיה, למעט אחד מהם למשך חודשיים. מה הם הדרכים באמצעותן ניתן לקבל את הכספים המגיעים לו? מה עושים במקרה כזה? תודה רבה! יהונתן

  השב
 • 12:54, 1 באוגוסט 2016

  הערה ששכחתי לציין: החוזים מולו היו אישיים

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:23, 11 באוגוסט 2016

  ככל שהמעסיקים לאורך השנים לא הפקידו כספים לביטוח פניסיוני (יש לבדוק אם היתה להם מחויבות הסכמית/ חוקית לעשות כן), ואביך לא פעל למימוש זכויותיו באופן משפטי (הגשת תביעה), אזי חלה התיישנות על תביעה כזו ולכל היותר עומדת לו לכל היותר זכות תביעה בגין שבע השנים האחרונות (מהיום). יצויין כי גם אם לא היתה מחויבות מבחינה הסכמית לביטוח פנסיוני אזי לכל הפחות עומדת לאביך הזכאות לביטוח פנסיוני מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה (בכפוף לזכות תביעה של שבע שנים האחרונות). יש לקבל ייעוץ משפטי פרטני על בסיס הנתונים הקונרקרטיים. בברכה, עו"ד אבנר בן חיון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.