משיכה חלקית של מעביד מקרן הפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • 15עבר

  נשלח ע"י15עבר 15:02, 24 באוגוסט 2016

  שלום רב, אני מעוניינת בהפסקת עבודה ממקום עבודתי הנוכחי. הובא לידיעתי כי במקרה התפטרות רשאי המעסיק למשוך מקרן הפנסיה את ההפרשות החלקיות שלו. מה זה אומר? אודה לתשובתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:10, 25 באוגוסט 2016

  שלום. השאלה יהא מהו המקור המשפטי מכוחו הופקדו הכספים לקרן הפנסיה. ככל שהכספים הופקדו מכוח צו ההרחבה לפנסיה חובה, אזי נקבעה בו הוראה כי ככלל כספי הפיצויים שהפקיד המעסיק אינן ניתנים להחזרה למעסיק. לכלל זה קיים חריג והוא- ככל שהעובד סיים לעבוד בנסיבות שאינן מזכות אותו בפיצוי פיטורים (ולצורך הענין התפטרות הינה ככלל סיום עבודה שאינו מזכה בפ"פ), וככל שהעובד ביקש למשוך את הכספים מהקרן שלא בשל אירוע מזכה (אירוע מזכה הוא פרישה לגמלאות, נכות או פטירה), אזי במקרה כזה יהיה רשאי המעסיק לבקש לקבל בחזרה את כספי הפיצוים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.