שיחרור כספים מקופת גמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רבקה

  נשלח ע"ירבקה 11:49, 14 בספטמבר 2016

  שלום רב יש לי קופת גמל בסכום לא גדול, בזמן שעבדתי במעון נעמת לפני יותר מ- 20 שנה. זה כנראה הפרשה של הפיצויים (אין לי ככ מושג זה מה שהם אומרים) בכל מקרה מגיעים לי דפים הביתה מחברת הביטוח, החברת ביטוח אמרה לי לגשת לנעמת. ותמיד עונה לי שם מישהו שאומר שכבר קיבלתי את הפיצויים במשכורות. ואני לא זכאית לקבל את מה שיש. כך יוצא שיש כסף על שמי שאין לי מושג מה החוק אומר. אשמח מאוד לתשובה בהקדם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  14:58, 18 בספטמבר 2016

  הפקדות בקופת גמל לפיצויים - הינן הפקדות המבוצעות על ידי מעסיק לקופת הגמל "על חשבון" פיצוי הפיטורים להן יתכן והעובד יהיה זכאי בעת סיום ההעסקה (יתכן, משום של כל סיום העסקה מזכה בפיצוי פיטורים). ההפקדות מבוצעות מכוח הסכם העבודה החל במקום העבודה (במקום עבודה שבו יחסי העבודה הינם יחסים קיבוציים כגון נעמת- יחול הסכם קיבוצי) וההסכם קובע הוראות לענין הזכאות להפקדות, שיעורי ההפקדות הזכאות לכספים שהצטברו בקופה והתנאים לקבלתם. בפועל, כעת יש קופת גמל שבמסגרתה נצברו על שמך סכומים כסף. במצב דברים זה הדרך לבירור הזכאות היא להגיש תביעה פשוטה לביה"ד לעבודה שבה הנתבעת היא קופת הגמל ולדרוש את הכספים. קופת הגמל תבקש ככל הנראה לצרף כצד את המעסיק (נעמת) על מנת לקבל את עמדתו לקבלת הכספים ומשם תדעי טוב יותר את מצבך. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.