משיכת כספים מקרן פנסיה ע"י יורשים מעל גיל 21 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • יוסף בן יעקב

  נשלח ע"ייוסף בן יעקב 02:35, 19 בספטמבר 2016

  עו"ד אבנר השלום והברכה, אימי נפטרה לפני כחודש מהמחלה הארורה, בת 64 ורק חודשיים לפני שנפטרה יצאה לפנסיה, עוד בטרם פטירתה היא הגישה את כל המסמכים למשיכת כל הכספים הצבורים בקרן פנסיה במבטחים הישנה, נצבר לה סכום של 250,000 לערך שאלתי היא, האם אנו היורשים אמורים לקבל את כל 100% הסכום שנצבר ? או האם אחרי פטירתה ישנו חישוב אחר, למרות שהגישה את כל המסמכים טרם פטירתה ? תודה מראש! יוסף בן יעקב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:40, 19 בספטמבר 2016

  ככל שלא הוגשה בקשה לפנסית זקנה על ידי המנוחה, אזי הכספים הצבורים בקרן עומדים לזכות שאירי המנוחה (בן הזוג ויתומים שגיל בגיל הפטירה נמוך מ-21). ככל שאין שאירים על פי הגדרתם כנ"לף זכאים לכספים מי שרשומים בקרן כמוטבים (ככל שהמנוחה מיאה כתב מינוי מוטבים). ככל שאין מוטבים - אזי זכאים יורשים על פי דין. תשלום הכספים למוטבים / יורשים הינו של הסכום הצבור בקרן על פי נוסחת ערכי פדיון (בקרן פנסיה וותיקה מהסוג המדובר).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.