open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 6 בדצמבר 2016

            ניוד קרן השתלמות מקופה שכירים לקופה עצמאיים

            יש לי קרן השתלמות בחברה א' , שנפתחה לי כשכיר ואין אליה הפקדות.

            במקביל, פתחתי בחברה ב' קרן השתלמות לעצמאיים.

            האם לאחר הפתיחה בחברה ב', בשלב כלשהו בעתיד, אוכל לנייד את הכספים מחברה א' (קופת שכירים) לקופה החדשה (לעצמאיים) בחברה ב' ?

            או שחברה ב' תצטרך לפתוח לי קופה נוספת עקב הניוד ?

            6 בדצמבר 2016
          • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 7 בדצמבר 2016

            ניוד קרן השתלמות מקופה שכירים לקופה עצמאיים

            תקנה 1(ב) לתקנות מס הכנסה (כללים לתנאים שבהם חשבונות שונים בקרן השתלמות ייחשבו לחשבון אחד), תשנ"ג-1993 קובעת כי ככל שחשבון עמית-שכיר בקרן השתלמות ונסגר לתשלומים נוספים ולא נמשכו ממנו כספים ונפתח לו חשבון באותה קרן השתלמות או בקרן השתלמות אחרת במעמד של עמית-עצמאי, או להיפך, יראו את שני החשבונות לענין סעיף 9(16א) או (16ב) לפקודה כחשבון אחד.

            7 בדצמבר 2016
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form