• 19 ביוני 2017

מעסיק שלא הפריש הפרשות לקרן פנסיה

שלום רב, המעסיקה שלי לא שילמה עבורי הפרשות לקרן הפנסיה כבר 8 שנים - יש לי קרן פנסיה קיימת ממעסיקים קודמים שהפרישו אליה, אך היא מעולם לא הפרישה הפרשות אליה.
    לאחרונה אחרי בקשות חוזרות, היא הסכימה לשלם את החלק שלה לקרן, אני ביקשתי ממנה שאת ההפרשות של שנים קודמות תשלם ישירות אליי ואילו את ההפקדות של השנה הנוכחית תפקיד לקרן (כי הבנתי שלא ניתן להפקיד כספים עבור שנים קודמות כאשר זוהי הצטרפות חדשה של אותה מעסיקה לקרן).
    היא לא הסכימה והפרישה הכל לקרן, רציתי לדעת האם זה בהתאם לחוק, והאם אני יכולה לתבוע אותה ולדרוש את הכספים האלו ישירות אליי?

דרך אגב, ללא קשר לשאלה הקודמת, מה קורה עם מעסיק קיים שהפריש הפרשות במשך תקופה, ואז במשך כמה שנים הפסיק להפריש, למי במקרה כזה עליו לשלם את ההפרשות - לקרן הפנסיה או יישירות לעובדת?
    תודה מראש.

19 ביוני 2017
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 20 ביוני 2017

מעסיק שלא הפריש הפרשות לקרן פנסיה

אם קרן הפנסיה הסכימה לקבל את התשלומים לקרן - אזי את לא יכולה לדרוש אותם אליך. יש לבקש מקרן הפנסיה פירוט של ההפקדות שבו תוכלי לראות כי אכן כל הסכומים בגין 8 השנים האחרונות הופקדו. התשובה לשאלה השניה - היא שיש לשלם לקרן הפנסיה. במקרה כזה אי התשלום יסווג כחוב מעסיק ולא קיימת בעיה לתשלום בגין שנות מס קודמות לשנת ההפקדה בפועל

20 ביוני 2017
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?