האם להמשיך בקגם ? - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 13:19, 31 בדצמבר 2013

  שלום אשה בת 65 עובדת בכללית ועוד שנה חצי תצא לפנסיה. יש לה כבר יותר מ- 35 שנה בקרן פנסיה קגם ( עובדי מעבדות). קיימת אפשרות לסגור ההפקדות לקרן קגם וכך להתחיל לקבל פנסיה במשך שנה וצי לפני הפסקת העבודה. את שאר ההפקדות במשך שנה וחצי יבוצעו לקרן פנסיה אחרת. המעביד כלומר קופח כללית לא מתנגד למהלך כזה אולם טוען שזה לא כדאי . אשמח לשמוע דעתכם האם להמשיך להפריש לקגם למרות שיש לה כבר את המקסימום ויש לה אפשרות כבר לקבל פנסיה? משכורת נטו נוכחית בערך 8000 שקל לחודש. קגם מחשבת את גובה הפנסיה לפי ממוצע של 35 שנים אחרונות כך שאפילו אם המשכורת תעלה בשנה וחצי האחרונות (ולא מדובר בכל מקרה בזינוק פראי)אזי זה יהווה משקל זעום בחישוב הממוצע הכולל. בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:46, 31 בדצמבר 2013

  שאול שלום

  שאלתך נוגעת ללב ליבו של מתן יעוץ פנסיוני, אשר על פי החוק רשאי להינתן בידי 'בעל רשיון' (סוכן ביטוח/ משווק פנסיוני שהוא עובד גוף מוסדי או יועץ פנסיוני) בלבד.

  הפורום אינו יכול להעניק יעוץ פנסיוני

  הואיל ולצעד המועלה על ידך קימות משמעויות בקשר לזכויות הפניסיוניות של העובדת האמורה יש לפנות לקבלת יעוץ פנסיוני מקיף על בסיס העובדות המלאות כנדרש על פי הוראות חוק הייעוץ והשיווק הפנסיונים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.