סעיף 19 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 23:03, 25 בפברואר 2014

  שלום לאחרונה פוטרתי מעבודתי אחרי שנתיים ו4 חודשים. לאורך כל תקופת עבודתי נהג המעביד להעבחיר כספים לפנסיה ולקרן ההשתלמות באיחור של חודשים רבים. מקרן ההשתלמות הודיעו לי כי דין האיחורים כדין שכר שהולן ולכן לפי סעיף 19 אני זכאית לריבית של 9% באופן יחסי לתקופת האיחור. באתר nevo ראית את נוסח החוק שאומר שאני זכאית ל 20% ריבית יחסית לאורך התקפה. קופת הפנסיה טענה שאיני זכאית לריבית בשל האיחור. השאלה האם אני זכאית לריביתו ומה גובה הריבית בברכה שרון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  20:38, 26 בפברואר 2014

  שלום רב,

  חוק הגנת השכר, התשי"ח-1958, קובע בסעיף 19א' חובה על מעסיק לשלם את דמי הגמולים בגין עובדו לקופת הגמל. הסעיף קובע סנקציה על מעסיק שלא משלם את דמי הגמולים במועד- והיא פיצוי הלנה.

  בהתאם להוראות הפסיקה והוראות הממונה על אגף שוק ההון, את ריבית הפיגורים יש לזקוף לטובת כלל עמיתי הקרן ואילו העמית עצמו צריך להימצא במצב כאילו שולמו דמי הגמולים במועדם. היינו, לשערך את הרווחים (התשואה) בגין הכספים מהמועד שהיו להשתלם במקור.

  בכל מקרה העמית עצמו אינו זכאי לריבית ההלנה (או ריבית הפיגורים הקבוע המכוח תקנות מס הכנסה על איחור בתשלום דמי גמולים).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.