קנייה אוטומטית של ביטוח שארים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 07:08, 25 במרץ 2014

  שלום רב, לפני כשלוש שנים התחלתי לעבוד והתחלתי בחיסכון פנסיה, במסגרת החתימה הראשונית, בהיותי רווק, חתמתי כי אני מוותר על ביטוח שארים. כיום (לאחר שלוש שנים) גיליתי כי לאחר שנתיים (כלומר לפני שנה) התחלתי לשלם עבור ביטוח שארים. בברור עם המבטח נאמר לי כי כל שנתיים במידה ואני מחדש את חתימתי לויתור על ביטוח שארים קונה הקופה באופן אוטומטי ביטוח כזה. האם יכולה הקופה לעשות כן מבלי לידע אותי מראש?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:39, 25 במרץ 2014

  עידן שלום

  אם תסתכל במקום החתימה שלך במועד ההצטרפות - בחלק בו וויתרת על הכיסוי הביטוחי לשאירים, תגלה שכתוב ככל הנראה כי וויתור זה תקף (בהתאם לדרישת אוצר אגב) למשך 24 חודשים בלבד והוא יתבטל בתום התקופה אלא אם תבקש להמשיכו

  בברכה,

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.