מכתב פרישה לגמלאות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • לאוניד

  נשלח ע"ילאוניד 16:30, 29 במרץ 2014

  שלום, דוד הינו עובד גינון מטעם עירייה בצפון הארץ ואינו שולט בעברית על בוריה ולכן אני פונה אליכם בשמו. בחודש הבא ימלאו לו במזל טוב 67 שנים ובשעה טובה הוא אמור לפרוש לגמלאות. למרות שתאריך הפרישה כבר אוטוטו מגיע, הוא עדיין לא קיבל את מכתב הפרישה הרשמי מהעירייה בה הוא עובד כך שכל התהליכים שנגזרים ממכתב זה - אישורים מול ביטוח לאומי לגבי קצבת זקנה ומול קרן הפנסיה - מתעכבים ומעכבים את מתן הקצבאות כתוצאה מכך. הייתי רוצה לדעת, כמה זמן לפני גיל הפרישה הוא אמור לקבל את המכתב מהעירייה? מה אפשר לעשות במצב זה בו הגורמים הממונים עליו מסרבים להתייחס לנושא או פשוט מתעלמים ממנו? והאם ניתן לקדם את התהליכים הבירוקרטיים של מתן הקצבאות, מול פקיד שומה למשל, ללא מכתב זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  18:38, 2 באפריל 2014

  שלום רב

  יש להפריד בין הגורמים

  מול קרן הפנסיה- יש לקבל מקרן הפנסיה מכתב (האמור להישלח אליו שלושה חודשים טרם הגיעו לגיל הפרישה) ובו הם אמורים להודיע לו על זכאותו להתחיל לקבל קצבת זקנה ואת הדרש לצורך קבלתה.

  ככל שלא נשלח מכתב כזה יש לפנות אל קרו הפנסיה ולבקש להגיש לבקשה לפנסית זקנה.

  ככל שלצורך האמור נדרש אישור מעסיק- יש לפנות אל המעסיק ולבקש את האישורים הנדרשים

  2. מול הביטוח הלאומי- בעקרון המוסד לביטוח לאומי שולח למבוטח חודש לפני מועד הגיעו לגיל זקנה טופס לתשלום גמלת זקנה. ניתן גם להוריד טופס זה באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי שם יש גם הסברים ביחס לקצבת הזקנה וזכויות המבוטחים בביטוח הלאומי

  3. מול העיריה - יש לגשת למשאבי אנוש / ל\שלוח מכתב אליהם ולהודיע להם כי הוא מעונים להתחיל את הטיפול בפרישה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.