חובת ניהול קרן פנסיה של המעביד לאחר סיום העבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ארז

  נשלח ע"יארז 19:32, 15 באפריל 2014

  שלום רב לפני מספר שנים עבדתי במשך שנה בעמותה. לפני כמה חודשים נודע לי במקרה שקרן הפנסיה שאליה הועברה חלק מהמשכורת שלי לא טופלה כראוי - לאחר סיום עבודתי הקרן לא נסגרה כמו שצריך, כספים לא הועברו ולכן הקרן צברה חובות וקנסות. פניתי עשרות פעמים למעסיק אך לא קיבלתי עדכון על התקדמות או דיווח על טיפול בדבר. רציתי לדבר מהן האופציות המשפטיות העומדות לרשותי תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  09:02, 16 באפריל 2014

  שלום רב,

  בהתאם לחוק הגנת השכר החובה לקליטת הכספים וגבייתם חלה בראש ובראשונה על הקרן.
  מעבר לכך, כמובן שלמעביד אחריות מלאה לכל נזק שנגרם ו/או ייגרם כתוצאה מהפרת חובותיו לביצוע הפרשות פנסיוניות כסידרן ובמועדן.
  בנסיבות אלו, במידה ומיצית הדיאלוג עם המעסיק והקרן, כמובן שפתוחה בפנייך הדרך לפנייה לבית הדין האזורי לעבודה למיצוי זכויותייך.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.