פנסיית שארים לנכה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 23:21, 6 במאי 2014

  אני נכה 92% רפואי ומקבל קצבת נכות + קצבת "שירותים מיוחדים" 50% (אני בן 39 שנים) אבא שלי פנסיונר של "בזק" דרך "מקפת" האם מגיעה לי ,לאחר מותו, חלק מהפנסיה שלו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:54, 9 במאי 2014

  אבנר שלום

  זכויות עמיתים בקרן פנסיה, וכן שאירים או מי שזכאי לקבל מכוח היותם עמיתים כספים, קבועות בתקנון קרן הפנסיה כפי שהוא מעת לעת.

  לא פירטת, אך ניתן להניח כי מדובר בקרן מקפת הוותיקה (אם הדבר אינו כן נא ציין).

  בהתאם לנוסח תקנון מקפת הוותיקה (תקנון אחיד נוסח ינואר 2012- ראה קישור - http://www.amitim.com/wps/portal ), פרק ו' ('קצבת שאיר פנסיונר'), מי שהוא בגדר 'שאיר פנסיונר' זכאי לקבל קצבה מהקרן.
  בהגדרת 'שאיר פנסיונר' קיים גם 'יתום'- שהוא בעקרון בן של פנסיונר שגילו עד 21. קיים חריג בהגדרת 'יתום' בתקנון - כך שיחשב גם מי שגילו מעל 21 כיתום ובלבד, שהוא אינו עומד ברשות עצמו בכל אחד מן המועדים האלה: (1) לפני הגיעו לגיל 21 שנים; (2) ביום בו נפטר המבוטח או הפנסיונר.


  בהצלחה,

  אבנר בן חיון, עו"ד  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.