מעסיק שהפריש תשלומים חלקיים בלבד לקרן הפנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 11:22, 11 במאי 2014

  שלום רב, בשנת 2013 הייתי עובדת שכירה בחברה. בדוח השנתי של קרן הפנסיה גיליתי שבשנה זו (2013) הפריש עבורי המעסיק 3.33% עבור תגמולים ו- 3.33% עבור פיצויים ולא 5% כנדרש בחוק. פניתי להנהלת החשבונות ושם אישרו שנעשתה 'טעות' והדבר יתוקן. חרף כל פניותיי לא נעשה דבר בעניין. ברצוני לציין שסיימתי את עבודתי בחברה באמצע שנת 2013 ונראה לי שהדבר האחרון שמעסיקי לשעבר מעוניין בו הוא להשלים עבורי את הפרשת הכספים. ידוע לי שזו חובתו של המעסיק, ושאלתי היא מה עליי לעשות כדי שהוא אכן יעמוד בחובתו זו. מודה על תשובתכם, אתי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  14:08, 11 במאי 2014

  שלום רב,

  אכן בשנת 2013 שיעור ההפרשות מכוח הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק עמדו על 10% מעביד + 5% עובד.
  בנסיבות אלו, ככל והמעביד הפר חובתו ולא הפקיד את מלוא ההרפרשות המתחייבות, ניתן למצות הזכויות במסגרת תביעה המוגשת לבית הדין האזורי לעבודה.
  יחד עם זאת, טרם פנייה לערכאות מציע להעביר למעסיק דרישה בכתב במסגרתה ייתבקש להשלים החסר, תוך הבהרה כי במידה והנושא לא יוסדר בתוך פרק זמן קצוב, תוגש תביעה לבית הדין.

  בהצלחה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.