פנסיה לפי סעיף 14 - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 11:16, 14 במאי 2014

  אני עומד לפני חתימה על חוזה. אודה להתייחסות לחוזים של אנשי היי-טק אשר המעסיק מחלק להם את השכר באופן הבא. המעסיק מחלק את השכר ל-80% להפרשות סוציאליות ו-20% מהשכר כתוספת גלובלית בגין שעות נוספות (אולם אלה לא שעות נוספות אמיתיות בפועל אלא פיקטיביות, זהו שכר שאקבל בכל חודש בחודשו). המעסיק גם דורש חתימה על סעיף 14 מתחילת ההעסקה. האם כאשר אתפטר או אפוטר, אקבל 100% מהשכר כפיצויי פיטורין או רק 80%?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  11:37, 22 במאי 2014

  שלום רב,

  מציע לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני בהתייחס לנסיבות הקונקרטיות של העסקתך.
  ככלל ניתן לומר כי במידה ומדובר בהפרשות המחוייבות ע"פ דין, המבוצעות מכוח צווי ההרחבה הענפיים ו/או צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק (להלן: "הצו הכללי"), הרי שפיצול פיקטיבי של השכר אינו פוטר המעביד מחובתו לבצע הפרשה בגין מלוא השכר. תשומת לבך כי תקרת השכר המבוטח בצו הכללי הינה השכר הממוצע במשק.
  בכל הנוגע לפיצויי פיטורים, הרי במידה ונסיבות סיום עבודתך יזכו אותך בפיצויי פיטורים ע"פ חוק, והמעביד לא הפריש בגין רכיב הפיצויים ממלוא השכר "האמיתי", תעמוד לך טענה בעניין.

  בברכה,
  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.