• 14 במאי 2014

    פנסיה לפי סעיף 14

    אני עומד לפני חתימה על חוזה.
    אודה להתייחסות לחוזים של אנשי היי-טק אשר המעסיק מחלק להם את השכר באופן הבא.
    המעסיק מחלק את השכר ל-80% להפרשות סוציאליות ו-20% מהשכר כתוספת גלובלית בגין שעות נוספות (אולם אלה לא שעות נוספות אמיתיות בפועל אלא פיקטיביות, זהו שכר שאקבל בכל חודש בחודשו).
    המעסיק גם דורש חתימה על סעיף 14 מתחילת ההעסקה.
    האם כאשר אתפטר או אפוטר, אקבל 100% מהשכר כפיצויי פיטורין או רק 80%?

    14 במאי 2014
  • מנהל הפורום עו"ד דוד בכור 22 במאי 2014

    פנסיה לפי סעיף 14

    שלום רב,

    מציע לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני בהתייחס לנסיבות הקונקרטיות של העסקתך.
    ככלל ניתן לומר כי במידה ומדובר בהפרשות המחוייבות ע"פ דין, המבוצעות מכוח צווי ההרחבה הענפיים ו/או צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק (להלן: "הצו הכללי"), הרי שפיצול פיקטיבי של השכר אינו פוטר המעביד מחובתו לבצע הפרשה בגין מלוא השכר. תשומת לבך כי תקרת השכר המבוטח בצו הכללי הינה השכר הממוצע במשק.
    בכל הנוגע לפיצויי פיטורים, הרי במידה ונסיבות סיום עבודתך יזכו אותך בפיצויי פיטורים ע"פ חוק, והמעביד לא הפריש בגין רכיב הפיצויים ממלוא השכר "האמיתי", תעמוד לך טענה בעניין.

    בברכה,
    דוד בכור, עו"ד

    22 במאי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?