כיצד ניתן לבצע משיכת כספים מוקדמת מקופת גמל בגין ילדה נכה - הנכות התגלתה לאחר פתיחת קופת הגמל - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אבי מזרחי

  נשלח ע"יאבי מזרחי 22:20, 25 במאי 2014

  שלום יו"ד בכור אני אב לילדה סיעודית עם 100% נכות במקום עבודתי נפתחה לי קופת גמל ב - 2008 וכיום יש בה 40,000 ₪ בתי הנכה נולדה לאחר פתיחת קופת הגמל, בשנת 2009 . למיטה הבנתי, יש באפשרותי למשוך את הכספים בקופת הגמל ללא תשלום 35% אחוז מס בגלל בתי הנכה ? חשוב לי לציין, אני ואשתי משתכרים היטב הרבה מעל שכר המינימום, אך בכל זאת ארצה למשוך את הכספים בקופת הגמל לצורך טיפול בבתי. ביטוח לאומי מפנה לבירור מול משרד האוצר בעניין זה ולא מספק פרטים נוספים. האם תוכל לעומר לי למי צריך לפנות בעניין זה במשרד האוצר או בבנק או קרן קופת הגמל ? מי הכתובת, איזה טפסים צריך למלא והאם צריך לעמוד בקריטריון מסויים כדי לקבל זכאות זאת ( הכנסה נמוכה וכו') תודה לתשובתך אבי מזרחי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד בכור

  עו"ד דוד בכור,מנהל הפורום

  10:08, 26 במאי 2014

  שלום,

  ככלל, פקיד השומה מוסמך לפטור מחובת מס משיכה של כספי הגמל, בין היתר מסיבה של משיכה "מסיבות רפואיות" ו/או משיכה בעילה של "נכות רפואית" וזאת בכפוף לקריטריונים שנקבעו.
  מציע לפנות בנושא אל פקיד השומה ולמצות הזכויות.

  דוד בכור, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.