משיכת כספי הפרישה בבת אחת - משתלם?‬ - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 15:43, 19 ביוני 2014

  שלום רב, אמא שלי תהיה בת 64 בנובמבר. לאחרונה קבלה מכתב מכלל חברה לביטוח כי היא זכאית לקצבה או קבלת הפנסיה כסכום חד פעמי - "יובהר כי אפשרות זו תעמוד בפניך אך ורק במידה וסכום הפנסיה לה הינך זכאי נמוך מ-5% מהשכר החודשי הממוצע במשק ובהתאם לתנאים הקבועים בתקנון". לאמא שלי יש בפנסיה בערך 72,000 שח. לפי החישוב שלהם, זה פחות מ-441 שח קצבה לחודש (שזה הסכום המינימלי לקצבה). כלומר היא עומדת בתנאים ויכולה למשוך את הכסף. השאלה שלי היא - האם יש מס על המשיכה הזאת? נאמר לי על-ידי אחת הנציגות של "כלל" כי אם תמשוך את הכסף יהיה עליה לשלם מס של 35% למדינת ישראל. אם תמתין לגיל 67, תוכל למשוך את מלוא הסכום ללא תשלום מס. האם הוסבר לי נכונה? האם ישנה דרך אחרת למשוך את הכספים? אשמח להבהרה קלה בנושא. בתודה מראש, דרור.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:01, 23 ביוני 2014

  דרור שלום,

  נכון לקבל בענין זה ייעוץ פרטני מבעל רשיון פנסיוני אשר יפרוט בפניך את כל ההיבטים ולא רק את ההיבטים המיסויים.

  המקור הנורמטיבי לביצוע תשלום שלא בדרך של קצבה מקרן הפנסיה עבור עמית אשר מלאו לו 60 ושלא צבר את 'הפנסיה המזערית' (5% משכר המינימום), מעוגן בתקנה 33 (ה) לתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל). תקנה זו מאפשרת את המשכיה וקובעת כי יראו במשיכה זו כהיוון קצבה. היינו, כך יחושב המס על הסכום הנמשך.

  לגבי ההבהרה של נציגת כלל- לא ידוע לי על פטור ממס בגיל 67 על משיכת כספים הונית מקרן פנסיה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.