שכר קובע להפרשות פנסיוניות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 12:19, 29 ביוני 2014

  אני קצת מבולבל. מה השכר שקובע להפרשות, האם זה שכר הממוצע במשק או שזה נגזר משכר המשכורת הבסיס של העובד? או האם זה מהנמוך מבניהם ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:34, 30 ביוני 2014

  גיל שלום

  התשובה נמצאת במקור הנורמטיבי הקובע את חובת ההפרשות לפנסיה (הסכם אישי, קיבוצי או צו הרחבה)

  תגובה
 • 18:25, 2 ביולי 2014

  אני עובד ללא הסכם כתוב או בע"פ והמעביד משלם לי ע"פ 12000 ₪ להפרשות. המשכורת הבסיס שלי יותר גבוהה. למעשה כל המשכורת שלי היא משכורת בסיס . האם לפיכך, ובאי נוכחות של חוזה עבודה, הוא למעשה צריך לשלם פחות לפי שכר ממוצע במשק או שהוא צריך לשלם יותר על פי משכורת הבסיס ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  11:23, 3 ביולי 2014

  ראה תשובתי הקודמת- התשובה לכך קבועה במקור הנורמטיבי שממנו החובה לביצוע ההפרשות הפנסיוניות.

  אם אין הסכם כתוב, ולא חל הסכם קיבוצי על הענף שבו אתה מועסק, וככל שאין הסכם מיטיב (שיכול להיות גם בע"פ), אזי יחול צו ההרחבה לפנסיה חובה הקובע בסעיפים 6.ב ו-6.ג מהו השכר לביצוע ההפרשות הפנסיוניות שלפי הצו ('השכר המשולם לעובד (שכר העובד ורכיביו כמשמעם בחוק ובתקנות פיצוי פיטורים) או השכר הממוצע במשק, הנמוך מבין השניים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.