קרן פנסיה שלא נעשתה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 13:49, 16 ביולי 2014

  לפני כשנה וחצי הפכתי לעצמאית. בימים האחרונים התפנתי לבדוק את כספי הפנסיה ממוקומת עבודה שעבדתי בהם. מבדיקה שלי עלה שמקום העבודה האחרון הוריד לי מהמשכורת פנסיה אך לא עשה לי קרן. פניתי לסוכנת ביטוח שהיתה ממונה על כך ולטענתה זה "נפל בין הכסאות" - כלומר נלקח לי הכסף אך אין לי קרן פנסיה. יש לציין שהיא מתנערת מכל אחריות וכשפניתי למעסיקה שלי שהיתה צריכה להפריש 2/3 לא ענתה לי במכתב תשובה. כעת זה עומד על כך שהסוכנת ביטוח מנסה ליצור לי קרן פנסיה. מה שהיתה צריכה לעשות לפני שנתיים וחצי. מה עושה עם מצב שכזה? יש לציין שהסוכנת "עושה לי טובה" שחוזרת אליי טלפונית או במייל ומעדכנת אותי. יחס מזלזל. מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:54, 16 ביולי 2014


  שלום רב,

  בעקרון במצב דברים זה יש להגיש בסופו של דבר תביעה נגד המעסיק וסוכנות הביטוח.

  בטרם תעשי כן, תשלחי מכתב התרעה לתיקון המצב.

  לצורך כך עליך להעריך את הנזק שנגרם לך (לא ניתן לבצע הפקדות רטרואקטיבית מעבר לשנת המס הנוכחית, בנוסף, נגרם לך נזק באי צבירת תקופת אכשרה בקרן וכן הפסדי תשואות ואם ח"ו היה קורה אירוע של נכות או שאירים- לא היתה קמה לך זכואת לפנסיה)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.