תשלום רטרואקטיבי לפנסיה למטפלת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 22:18, 17 ביולי 2014

  שם תוכן הודעה: יש לי מטפלת שמסיימת את תפקידה לאחר 23 חודש. עתה התברר לי שחובה להפריש תשלומים לקרן פנסיה. מכיוון שאין לה קרן פנסיה, היא מבקשת לא לפתוח לה קרן פנסיה, אלא לשלם לה את כל התשלום הרטרואקטיבי אליה ישירות (וזאת מכיון שהיא לקראת גיל פרישה 62). כמו כן, היא לא רוצה שנקזז את חלקה לטובת התשלומים לפנסיה. איך נכון להתנהל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:15, 18 ביולי 2014

  הזכות של עובד להפרשות לפנסיה מכוח צו ההרחבה הינה זכות קוגנטית. היינו, זכות שאינה ניתנת לוויתור. ולכן ביה"ד, בתביעת עובד, יכול ויראה בוויתור של העובדת כוויתור חסר תוקף, גם אם ניתן בהסכמתה. לכן ההמלצה היא לבצע את ההפרשות מכוח צו ההרחבה. יש לדעת כי למרות שהעובדת אינה מסכימה לביצוע ההפרשות- היא מחויייבת בכך.

  לענין גילה של העובדת- קיים פטור מתחולת צו ההרחבה במקרה שבו העובד הגיע לגיל רישה על פי חוק (64 באשה) והחל לקבל גמלה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.