מעבר מסטטוס עצמאי לשכיר בביטוח מנהלים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 17:37, 18 באוגוסט 2014

  שלום רב, בין השנים 2005-2007 עבדתי בחברה בה פתחו לי ביטוח מנהלים. ב- 2007 עזבתי את מקום העבודה לטובת לימודי תואר שני+שלישי (אוניברסיטה). לפני שעזבתי, סוכן הביטוח המליץ לי להפקיד עצמאית סכום מינימלי של כ- 50 שקלים בחודש לביטוח המנהלים על מנת לשמר את הקופה כך שאוכל להמשיך אותה כשאחזור לעבוד, אחרי סיום הלימודים. עד 2014 הייתי באוניברסטה והפרשתי עצמאית כ- 50 שקלים בחודש לביטוח המנהלים וכעת חזרתי לעבוד (במקרה באותה החברה). כשנפגשתי שוב עם סוכן הביטוח (מישהו אחר הפעם) הוא אמר שלא ניתן להמשיך ולהפקיד לביטוח המנהלים שכן היא בסטטוס "עצמאי" ולא ניתן להחזיר אותה לסטטוס "שכיר". כלומר ניתן אך גובה ההפקדות אינו בר שינוי. ראוי לציין כי במקביל בדקתי את הנושא מול שירות הלקוחות בחברה בה מנוהל ביטוח המנהלים ושם נאמר שאין שום בעייה להמיר חזרה ל"שכיר". אודה מאוד לייעוץ שכן חשוב לי מאוד להמשיך ולהפקיד לביטוח המנהלים. תודה רבה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  15:09, 19 באוגוסט 2014

  אלי שלום. הנושא מצריך יעוץ פרטני שיכול להעשות גם מול בעל רשיון (סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני) מומחה בתחום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.