• 9 בספטמבר 2014

ועדה אובדן כושר

היתה תאונתעבודה לפני שנה וחצי מלל הכיר בטביעה בהמשך טבעתי את מנורה מבטחים על אובדן כושר יש לי קר בכתף שמאל היתה לי ועדה לפני חצי שנה קבעו לי 50 אחוז נכות זמנית לשנה וחצי קיבלתי את התשלומים שאלתי היא התשלום שקיבלתי ממבטחים זה קשור לביטוח לאומי או שזה גוף נפרד יש מצב שביטוח לאומי ידרוש ממני את התשלומים שקיבלתי על אובדן כושר מהועדה של מבטחים אבקש תשובה יעוץ תודה וערב טוב את הביטוח אובדן כושר עשו לי בעבודה תשובה תודה

9 בספטמבר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 10 בספטמבר 2014

ועדה אובדן כושר

שלום רב. בעיקרון קבלת גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי משפיעה על גובה הפנסיה שתקבלי ממבטחים (היא לא מקטינה את הפנסיה ממבטחים, אלא מפחיתים את פנסית הנכות שאת מקבלת מהקרן בגובה הקצבה שאת מקבלת מהמוסד לביטוח לאומי). ויש להדגיש כי זה לא מפסיק את הזכאות שלך לפנסית נכות מהקרן או פוגע בזכויות שלך בקרן (כך למשל אם תפסיקי לקבל גמלת נכות מהמוסד לביטוח לאומי- ועדיין תהי זכאית לפנסית נכות ממבטחים- ישלמו ממבטחים את הפנסיה המלאה). למיטב ידיעתי המוסד לביטוח לאומי אינו מקזז תשלומים שמקבלים מקרן פנסיה

10 בספטמבר 2014
    • 10 בספטמבר 2014

ועדה אובדן כושר

ערב טוב ותודה על התשובה שאלתי היא האם קבלת קיצבה מהקרן אני חייב לדווח לביטוח לאומי או שזה לו קשור אחד לשני זה כול אחד גוף בנפרד אבקש תשובה תודה וערב טוב

10 בספטמבר 2014
      • מנהל הפורום עו"ד אבנר בן חיון 11 בספטמבר 2014

ועדה אובדן כושר

כאמור, מצד קרן הפנסיה - אתה צריך לדווח לקרן על התשלומים מהביטוח הלאומי. מהצד של הביטוח הלאומי, מוטב שתשאל בהיבט אהזה בפורום של ביטוח לאומי.

11 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?